Huawei zdradziło listę smartfonów, które otrzymają Androida 9.0 Pie

Huawei zdradziło listę smartfonów, które otrzymają Androida 9.0 Pie

Android 9 Pie trafił na rynek 20 sierpnia, jednak producenci smartfonów nie zdecydowali się na jego implementację we wszystkich swoich smartfonach, przez co spore grono osób musiało ustawić się w kolejce. Początkowo w tej grupie znajdowali się m.in. fani Huawei, aczkolwiek popularny producent ujawnił właśnie listę smartfonów, w których wdroży swoją autorską nakładkę EMUI opartą na Androidzie Pie. Przy okazji zdradził termin tego wydarzenia - 10 listopada. Aktualnie system jest dostępny wyłącznie dla posiadaczy smartfonów z serii Mate 20, jednakże EMUI 9.0 pojawi się także na następujących urządzeniach: Huawei Mate 10, Huawei Mate 10 Pro, Huawei Mate 10 Porsche Design, Huawei Mate RS Porsche Design, Huawei P20, Huawei P20 Pro, Honor 10, Honor View 10 oraz Honor Play. 

Huawei potwierdziło, że nakładkę EMUI 9.0 bazującą na najnowszym Androidzie 9 Pie otrzymają m.in. Huawei P20, Honor 10 czy Huawei Mate 10.

Huawei zdradziło listę smartfonów, które otrzymają Androida 9.0 Pie

Tak jak wspominaliśmy, będzie to stopniowa implementacja, więc nie wszyscy dostaną aktualizację tego samego dnia. Jeżeli za trzy dni wasz smartfon nie wyświetli stosownego powiadomienia o nowej wersji, to musicie wykazać się odrobiną cierpliwości. Android 9 Pie wprowadził sporo interesujących nowości w interfejsie użytkownika, w tym nowy sposób nawigacji bazujący na gestach. Dodatkowo dodano tryb Turbo 2.0, który w założeniu ma za zadanie poprawić wydajność gier. Oprócz tego dziewiątka skupia się na większym niż dotychczas oszczędzaniu energii, a to za sprawą funkcji korzystającej z maszynowego uczenia się do określenia najczęściej wykorzystywanych przez nas aplikacji. Wówczas ustawia priorytet akumulatora właśnie na te programy, by reszta nie zużywała miliamperogodzin dostępnej w smartfonie baterii. Oczywiście to tylko jedna z wielu nowinek w Android Pie, o reszcie przeczytacie w osobnej wiadomości.

Niestety nie wiemy, czy i ewentualnie jakie jeszcze modele Huawei dostaną w przyszłości najnowszą nakładkę. Znając politykę większości producentów, raczej wątpliwe, by zaszczytu przesiadki na Androida Pie dostąpili posiadacze jeszcze starszych urządzeń popularnej firmy. W ostateczności pozostaje kupno nowszego smartfona, szczególnie że Huawei posiada dość bogatą ofertę telefonów z każdej półki cenowej. Natomiast jeżeli nie jesteście fanami akurat tego producenta, to możecie skorzystać z usług pozostałych firm, na przykład równie interesujących Xiaomi czy Samsunga. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei zdradziło listę smartfonów, które otrzymają Androida 9.0 Pie

 0