Intel Ice Lake - porównanie wydajności iGPU w trybach 15 W i 25 W

Intel Ice Lake - porównanie wydajności iGPU w trybach 15 W i 25 W

Ekipa portalu WCCFTECH miała możliwość bliższego przyjrzenia się nadchodzącym mobilnym procesorom 10. generacji Ice Lake i zintegrowanym z nimi układom graficznym. Podczas bliższych oględzin dostrzegli przyciągające menu oferujące guziku do zmiany TDP z 25 W na 15 W. Jak wiadomo Ice Lake będzie dostarczane właśnie w tych dwóch wariantach, a nadarzyła się świetna okazja do bezpośredniego sprawdzenia efektów konfigurowalnego TDP. Intel chwali się, że nowe układy graficzne 11. generacji świetnie sprawdzą się w grach (oczywiście nie w tych z najwyższej półki), poddano więc procesory szybkim testom, wykorzystując do tego celu jedną z najłatwiej dostępnych i najpopularniejszych produkcji: CS:GO.

Procesory Ice Lake będą dostarczane w 2 wariantach: 15 i 25 W. W pierwszym teście CS:GO różnica wydajności pomiędzy nimi wynosi 40%.

Procesory z konfigurowalnym TDP na poziomie 15 W znajdą zastosowanie w najcieńszych ultrabookach, podczas gdy warian 25 W będzie montowany w standardowych notebookach. Jeśli ten pojedynczy test z wykorzystaniem CS:GO znajdzie przełożenie na inne gry / programy, to można zakładać, że wydajność między tymi modelami różni się o około 40 procent na niekorzyść 15 W wariantu. Test przeprowadzono w rozdzielczości 1080p z ekranem async i gra w obu przypadkach była idealnie płynna. Podczas sesji średnia ilość klatek w modelu 15 W wynosiła 69, podczas gdy mocniejszy wariant 25 W osiągał średnio 99 fps. Scena co prawda była statyczna, bez poruszających się graczy, więc możliwe są dodatkowe wahania ze względu na zmiany taktowania GPU choćby związane z temperaturą, ale i tak jest to niezły wynik jak na zintegrowane GPU.

GPU zawarte w Ice Lake wspiera adaptive sync, co oznacza że niżesz wartości odświeżania będą wyglądały płynniej, niż w przypadku tradycyjnych wyświetlaczy, a spora moc (jak na iGPU) może sprawić, że gry będą zdecydowanie przyjemniejsze w odbiorze w porównaniu do zwykłych iGPU, gdzie uruchamiane produkcje były niegrywalne, ze względu na szarpanie obrazu. Intel już rozpoczął dostawy procesorów Ice Lake 10 nm do swoich partnerów i pojawią się one na półkach sklepowych, jak tylko producenci laptopów będą gotowi umieścić je w swoich urządzeniach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Ice Lake - porównanie wydajności iGPU w trybach 15 W i 25 W

 0