Intel wykorzystuje technologię RealSense do rozpoznawania twarzy. Ta trafić ma m.in. do bankomatów

Intel wykorzystuje technologię RealSense do rozpoznawania twarzy. Ta trafić ma m.in. do bankomatów

Intel właśnie pochwalił się nowym systemem rozpoznawania twarzy, który oparty został o kamerkę z sensorem głębi RealSense z 2019 roku. Technologia RealSense ID, podobnie jak Face ID od Apple, skanuje kontury twarzy. Jak chwali się Intel, system ten z czasem dostosowuje się do twarzy użytkowników, ponieważ może uwzględniać zmiany zarostu i to, czy ktoś nosi okulary. Co więcej, RealSense ID działać ma w różnych warunkach oświetleniowych z uwierzytelnianiem trwającym mniej niż sekundę. Według producenta, technologia ta niezawodnie działa z „każdym odcieniem i kolorem skóry”. Jest to o tyle istotne, że niektóre inne systemy rozpoznawania twarzy nie radzą sobie z prawidłowym rozpoznawaniem osób o ciemniejszej karnacji.

Intel właśnie pochwalił się nowym systemem rozpoznawania twarzy, który oparty został o kamerkę z sensorem głębi RealSense z 2019 roku.

Intel wykorzystuje technologię RealSense do rozpoznawania twarzy. Ta trafić ma m.in. do bankomatów

Intel podaje, że technologia RealSense ID zaprojektowana została z myślą o wykorzystaniu w inteligentnych zamkach do drzwi, bankomatach, terminach płatniczych i innych urządzeniach, gdzie wystarczy tylko rzut oka użytkownika. Intel zapewnia także, że prywatność była priorytetem podczas prac nad RealSense ID. Całe przetwarzanie odbywa się lokalnie, a system jest aktywowany tylko na żądanie użytkownika. Przekonuje też, że zadbał o rozwiązania zapobiegające fałszywym próbom dostępu za pomocą masek, zdjęć lub filmów, z szansą na jeden na milion, że system nieprawidłowo przyzna dostęp podczas ataku polegającym na spoofingu. Co więcej, dane użytkownika są szyfrowane.

Sagi Ben Mosh, wiceprezes Intela i generalny menadżer działu Emerging Growth and Incubation, tłumaczy, że rozwiązanie to łączy system rozpoznawania głębi ze specjalną siecią neuronową do wykonania weryfikacji na podstawie twarzy użytkownika. Trzeba przyznać, że RealSense ID zapowiada się naprawdę ciekawie, pytanie tylko, czy Intel będzie w stanie zapewnić powszechne wdrażanie tej technologii przez producentów sprzętu. W innym wypadku RealSense ID pozostanie tylko ciekawostką dla entuzjastów nowych technologii. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel wykorzystuje technologię RealSense do rozpoznawania twarzy. Ta trafić ma m.in. do bankomatów

 0