Mafia 4 coraz bliżej. Take-Two szykuje się do oficjalnej zapowiedzi

Mafia 4 coraz bliżej. Take-Two szykuje się do oficjalnej zapowiedzi

Mafia, niegdyś popularna seria gier od czeskiego studia Illusion Softworks dziś pozostaje w cieniu. Jest jednak szansa na odkurzenie IP po czterech latach, kiedy to na światło dzienny wyszedł remake pierwszej części i remastery drugiego oraz trzeciego epizodu. Powstaje bowiem pełnoprawna, nowa odsłona.

Plotki o Mafii 4 przewijają się w sieci od dawna i chociaż taka gra ma powstawać to nadal deweloperzy nie zdradzili żadnych konkretów. W sprawie coś jednak ruszyło, a przynajmniej tak uważa leaker @Kurakasis, który w serwisie X (dawny Twitter) napisał, iż wydawca przygotowuje się do ogłoszenia nowej Mafii. Kurakasis wyszukuje informacje o grach na podstawie znaków towarowych, więc jeżeli donosi o projekcie związanym z Mafią to zapewne wydawca zarejestrował znak towarowy i zapowiedź jest kwestią czasu.

Wydawca serii Mafia ma szykować się do zapowiedzi czwartej części. Akcja tej gry podobno rozegra się na Sycylii i będzie prequelem jedynki.

Przytoczone źródło wcześniej poprawie wytypowało istnienie Metro Awakening, Indiana Jones i The Great Circle oraz Marvel’s 1943: Rise of Hydra. To nie pierwsze nieoficjalne doniesienia o grze. W zeszłym roku udostępniono ogłoszenie o pracę nad następną Mafią, w którym widniała informacja, że ma to być „niezapowiedziana gra wieloplatformowa będąca w fazie przedprodukcyjnej”.

Z tego samego ogłoszenia dowiedzieliśmy się, iż tytuł działa na silniku Unreal Engine 5. Faza przedprodukcyjna oznacza z kolei, że na premierę Mafii 4 poczekamy nawet kilka lat. Nowa część zaoferuje funkcje skradania oraz bardziej zaawansowaną walkę.

W maju 2022 roku portal Kotaku poinformował, że gra będzie prequelem, którego akcja rozgrywa się na Sycylii – kolebce mafii – i będzie ukazywać świat na wiele lat przed wydarzeniami z pierwszej Mafii. Za powstanie prequela odpowiada Hangar 3, studio które opracowało Mafię 3.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mafia 4 coraz bliżej. Take-Two szykuje się do oficjalnej zapowiedzi

 0