Microsoft przygotowuje Surface All-In-One z producentem iPhone'ów

Microsoft przygotowuje Surface All-In-One z producentem iPhone'ów

Dokładnie za dwa tygodnie w Nowym Jorku odbędzie się konferencja Microsoftu poświęcona Windows 10 i marce Surface. Należy się także spodziewać nowych ogłoszeń związanych z marką Xbox. Cała branża w swoich przewidywaniach jest niemal pewna, że Microsoft zaprezentuje nowe urządzenia z serii Surface, za czym przemawiają przecieki w formie zdjęć i ujawnionych zapisów patentowych. Jednym z takich urządzeń ma być Surface All-In-One (Surface AIO), za którego produkcję ma - według najnowszych doniesień - odpowiadać Pegatron.

All-In-One to komputer typu desktop zintegrowany z monitorem. Najpopularniejszym przykładem tego typu urządzenia jest iMac.

Pegatron to chińska firma, która współpracuje z Apple i zapewnia produkcję iPhone'ów, ale także miała już styczność z Microsoftem przy okazji Surface Pro 2. Według raportu chińskiego Economic Daily News, prawdopodobnie Pegatron będzie odpowiedzialne za wyprodukowanie także Surface Pro 5 i Surface Book 2.

Surface AIO ma posiadać ekran dotykowy o przekątnej 21'' i rozdzielczości 1080p, a jego spodziewana cena to $999. Urządzenie ponadto ma pozwolić na odczepienie klawiatury wraz z ekranem

Oprócz ogłoszenia Surface AIO, nie należy się jednak spodziewać nowych modeli Surface Pro i Surface Book w tym roku - ich premiera nastąpi na początku 2017. Zamiast tego Microsoft przedstawi swoją dalszą wizję na rozwój Windows 10 (w przyszłym roku wyjdą dwie duże aktualizacje) oraz usług Xbox.

Jakub Krawczyński
Jakub Krawczyński Redaktor

Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...