MSI Z270 SLI PLUS oraz Z270 SLI - przedstawiono dwie płyty główne dla Kaby Lake'ów

MSI Z270 SLI PLUS oraz Z270 SLI - przedstawiono dwie płyty główne dla Kaby Lake'ów

Na profilu MSI w serwisie Facebook zamieszczono zajawkę dwóch płyt głównych z najnowszym chipsetem Intela, Z270 SLI PLUS oraz Z270 SLI. Obydwie konstrukcje należą do linii produktowej PRO, i charakteryzują się posępną, czarną kolorystyką.

Przedstawione płyty łączy nie tylko wygląd, lecz w dużym stopniu także specyfikacja. Niezależnie od modelu możemy liczyć na 10-fazową sekcję zasilania z gniazdem EPS 8-pin na wejściu, a także cztery sloty DIMM obsługujące autorską technologię DDR4 Boost. Identyczny jest ponadto zestaw złącz oraz interfejsów: po trzy PCIe 3.0 x16 (x16/x8/x8 elektrycznie) i PCIe 3.0 x1, dwa Turbo M.2, sześć SATA 6 Gb/s oraz para wewnętrznych USB 3.0. Co ciekawe, nawet karta dźwiękowa pozostała taka sama. I jest to niesprecyzowany jak dotąd Realtek w zestawie z obudową filtrującą zakłócenia elektromagnetyczne oraz wzmacniaczem słuchawkowym - co MSI określa jako Audio Boost.

Czym zatem wyróżnia się Z270 SLI PLUS na tle uboższego odpowiednika? Po pierwsze, bardziej rozbudowany model otrzymał ochronne obudowy dla slotów DIMM, po drugie - srebrne akcenty stylistyczne. Tak więc różnice są naprawdę kosmetyczne, ale też ceny powinny być dość zbliżone.

A jeśli już o cenach mowa - te nie zostały niestety ujawnione. Tym niemniej seria PRO pełni w katalogu MSI rolę produktu (względnie) ekonomicznego, toteż koszty powinny się zamknąć w 700 zł. Dla odniesienia - aktualnie dostępną Z170 SLI PLUS można nabyć za ok. 620 zł.

Płyty główne MSI Z270 PRO Series Kaby Lake

Kliknij, aby powiększyć

Piotr Urbaniak
Piotr Urbaniak Redaktor, programista

Student informatyki, niekoronowany król ITHardware.pl ;)

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...