Niemcy sprzedają selekty Intel Core i7-8700K z IHS wykonanym ze srebra

Niemcy sprzedają selekty Intel Core i7-8700K z IHS wykonanym ze srebra

Narzekacie na "glut", skrywający się pod rozpraszaczem ciepła w procesorach Intela? Jeden z niemieckich sklepów postanowił poprawić najnowsze procesory i wspólnie z overolockerem znanym jako Der8auer wypuścili na rynek serię wyselekcjonowanych jednostek, w których zamieniono rozpraszacz ciepła, a "gluta" zastąpiono ciekłym metalem. 

Podczas gdy temperatury procesora Intel Core i7 8700k nie są w żadne sposób niepokojące, gdy procesor pracuje na domyślnych ustawieniach, to w przypadku podkręcenia zegarów, zaczyna się już robić gorąco. Dla osób zainteresowanych podkręcaniem, sklep Caseking przygotował partię wyselekcjonowanych procesorów, które mają zagwarantowane prędkości od 5 GHz do 5,2 GHz. Część z takich selektów została jednak poddana dodatkowym zabiegom, poprawiającym odprowadzanie ciepła. Procesory zostały oskalpowane, a pastę termoprzewodzącą zastąpiono ciekłym metalem Thermal Grizzly Conductonaut, a nowy rozpraszacz wykonano ze srebra o czystości 99,9%. Każda z takich oskalpowanych jednostek, dodatkowo opatrzona jest logiem Der8auer.

Zmodyfikowane selekty za dwa razy wyższą cenę niż wersja oryginalna? Wiele osób będzie w stanie dopłacić, by mieć pewność osiągów oraz niższych temperatur.

Srebrne wersje Core i7 8700K są sprzedawane jako Ultra Edition i oczywiście odpowiednio droższe. Za okaz, który ma gwarantowane 5,0 GHz trzeba zapłacić 690 Euro. Osiągniecie 5,1 GHz to już 750 Euro, a najwyższa wersja premium, umożliwiająca podkręcanie do poziomu 5,2 GHz to już koszt 870 Euro. Jest to ciekawa oferta dla osób, które nie chcą ryzykować w loterii, nie wiedząc na jaki egzemplarz trafią, jak również obawiają się ryzykownego skalpowania CPU. Sklep wprowadził również do sprzedaży wersję Advanced Edition, w której zmieniono pastę na ciekły metal i zastosowano oryginalny rozpraszacz oraz Pro Edition - wymieniona pasta na ciekły metal i rozpraszacz z niklu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Niemcy sprzedają selekty Intel Core i7-8700K z IHS wykonanym ze srebra

 0