Nintendo Switch obsłuży karty microSD 2 TB i zewnętrzne dyski

Nintendo Switch obsłuży karty microSD 2 TB i zewnętrzne dyski

W trakcie prezentacji Nintendo Switch Japończycy ujawnili, że konsola będzie miała 32 GB pamięci wewnętrznej, którą da się rozszerzyć przy pomocy karty pamięci microSD. Jednak nie poznaliśmy żadnych szczegółów. Teraz wiemy już nieco więcej o obsłudze kart pamięci i dysków zewnętrznych.

Okazuje się, że konsola Nintendo Switch będzie obsługiwać karty pamięci o pojemności do 2 TB. Co prawda tego typu wersje nie są łatwo dostępne na rynku, ale to tylko kwestia czasu. Z pewnością za kilka miesięcy tak pojemne karty pamięci trafią do większości sklepów i będą cieszyć się większą popularnością. Dlatego cieszy fakt, że Nintendo myśli o przyszłości.

Ale na tym nie koniec. Konsola Nintendo ma także obsługiwać zewnętrzne dyski twarde, podłączane przez złącze USB. Będzie je można podpinać do konsoli tylko przez stację dokującą, a więc wyłącznie w trybie stacjonarnym. Jednak tego typu funkcja nie ma być dostępna w dniu premiery konsoli. Nintendo zamierza dodać obsługę dysków zewnętrznych po jakimś czasie. Jakim? Tego niestety nie wiemy. Na ten moment można jedynie potwierdzić, że z czasem taka opcja się pojawi.

Nintendo Switch ma zadebiutować na całym świecie już 3 marca w cenie 299 dolarów lub 279 funtów. Producenci zapowiedzieli już kilka gier, które będą dostępne w dniu premiery lub pojawią się w kolejnych miesiącach.

Nintendo Switch

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch obsłuży karty microSD 2 TB i zewnętrzne dyski

 0