Notebook Dell XPS otrzyma GTX 1050 4 GB i czterordzeniowy procesor Core... i3?

Notebook Dell XPS otrzyma GTX 1050 4 GB i czterordzeniowy procesor Core... i3?

Na oficjalnej stronie marki Dell pojawił się niespodziewanie nowy model notebooka, XPS 9650. Urządzenie trafiło do bazy omyłkowo, zbyt wcześnie, o czym świadczy szybkie usunięcie rekordu. Tym niemniej błąd producenta odsłonił dwie intrygujące informacje.

Po pierwsze, producent zamierza wykorzystać nadchodzącego GeForce'a GTX 1050 w wersji mobilnej, co samo w sobie nie jest niczym szczególnym. Akcelerator ma jednak posiadać aż 4 GB pamięci graficznej. Przypomnijmy - w przypadku wariantu desktopowego wartość ta zarezerwowana jest dla wydajniejszego GTX 1050 Ti, podczas gdy GTX 1050 oferowany jest wyłącznie z 2 GB VRAM.

Oczywiście istnieje możliwość, że Dell użył skrótu myślowego i mimo wszystko użyje pełnej struktury Pascal GP107, aczkolwiek to już pewna forma interpretacji.

Po drugie zaś - na karcie produktowej wymieniono trzy potencjalne procesory, wszystkie w architekturze Intel Kaby Lake: i3-7100HQ, i5-7300HQ or i7-7700HQ. Literki "H" oraz "Q" oznaczają w nomenklaturze Niebieskich odpowiednio obudowę typu BGA (jednostka przylutowana do płyty głównej) i... cztery fizyczne rdzenie.

Czyżby Intel znów mieszał w oznaczeniach procesorów dla notebooków? Wszystko na to wskazuje. Jeżeli mobilny Intel Core i3 faktycznie będzie czterordzeniowcem, to z dużym prawdopodobieństwem od Core i5 odróżni go brak funkcji Turbo Boost.

 

Dell XPS 15 GTX 1050 4 GB

 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Notebook Dell XPS otrzyma GTX 1050 4 GB i czterordzeniowy procesor Core... i3?

 0