Nowa Forza Motorsport przyniesie 500 aut i rozgrywkę 4K w 60 kl./s z ray tracingiem

Nowa Forza Motorsport przyniesie 500 aut i rozgrywkę 4K w 60 kl./s z ray tracingiem

Wczorajsza prezentacja Xbox Developer_Direct przyniosła nam m.in. nową prezentację najnowszej odsłony symulacyjnej serii wyścigowej Microsoftu, czyli Forza Motorsport. Ta po dłużej przerwie przynieść ma sporo nowości. 

Od dłuższego czasu czekaliśmy na Forza Motorsport (w gruncie rzeczy jest to Forza Motorsport 8, ale Microsoft zdecydował się na zresetowanie licznika w nazwie), ponieważ flagowa seria wyścigów od przez lata przeplata realistyczne symulacyjne wyścigów z bardziej zręcznościową serią Forza Horizon, ale ostatnia siódma odsłona podserii Motorsport ukazała się w 2017 roku. 

Forza Motorsport od Turn 10 Studios pojawi się jeszcze w tym roku, co deweloper potwierdził podczas prezentacji Microsoftu i Bethesdy.

Forza Motorsport od Turn 10 Studios pojawi się jeszcze w tym roku, co deweloper potwierdził podczas prezentacji Microsoftu i Bethesdy. Premiera gry zaliczy jednak pewne opóźnienie, ponieważ Microsoft ogłosił w czerwcu ubiegłego roku, że wyda grę wiosną tego roku i wiemy już, że raczej tak się nie stanie. Co więcej, jeśli mieliście nadzieję zagrać w tę grę na konsoli Xbox One, będziecie musieli skorzystać z usługi Xbox Game Pass, aby to zrobić; Microsoft planuje wydać Forza Motorsport na Xbox Series X/S, Xbox Game Pass i PC za pośrednictwem Microsoft Store i Steam.

Turn 10 obiecało, że Forza Motorsport w pełni wykorzysta najnowsze Xboxy i PC, aby zapewnić najbardziej wciągające wrażenia wyścigowe w historii serii. W grze będzie dostępnych ponad 500 samochodów do zebrania, w tym 100 nowych pojazdów w serii. Aby samochody wyglądały jak najlepiej, Turn 10 użyło spektrofotometru do zeskanowania lakieru samochodów występujących w grze. „Dzięki tej nowej technice pozyskiwania nasze modele zapewniają bardziej realistyczną reakcję na światło w różnych kolorach farby, płatkach metalu i poziomach połysku” – stwierdziło studio w poście na blogu opublikowanym po prezentacji. Każdy samochód będzie teraz oferował również zależne od kontekstu uszkodzenia i gromadzenie się brudu, które według Turn 10 są „autentyczne i niepowtarzalne” dla każdego pojazdu.

Podczas pokazu studio zaprezentowało trasę Kyalami Grand Prix Circuit w RPA, jeden z pięciu nowych torów wyścigowych w grze. Dzięki fotogrametrii i skanowaniu laserowemu, Team 10 twierdzi, że otoczenie w Forza Motorsport zawiera 10 razy bardziej realistyczne szczegóły niż poprzednie odsłony serii. Jeśli dodamy do tego dynamiczną symulację pory dnia i pogody, możemy oczekiwać, że kolejne okrążenia wokół toru zapewnią odmienne wrażenia z rozgrywki. 

Microsoft udostępni więcej szczegółów na temat Forza Motorsport jeszcze w tym roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa Forza Motorsport przyniesie 500 aut i rozgrywkę 4K w 60 kl./s z ray tracingiem

 0