Nowy Blade 17 od Razera to imponująca maszyna. Laptop z najpotężniejszym procesorem Intela

Nowy Blade 17 od Razera to imponująca maszyna. Laptop z najpotężniejszym procesorem Intela

Razer zaprezentował nową generację gamingowych laptopów Razer Blade 17. Ta otrzymała Intel Core i9-11900H, najmocniejszy procesor Intela, jaki kiedykolwiek znalazł się w laptopach z linii Razer Blade. 

Core i9-11900H to CPU z rodziny Tiger Lake, które wyposażono w osiem rdzeni i 16 wątków, a jego maksymalna częstotliwość taktowania w trybie turbo wynosi do 4,90 GHz. Dzięki połączeniu tego układu z grafiką NVIDIA GeForce RTX 3080 (najmocniejsza opcja do wyboru), Razer stworzył jeden z najpotężniejszych 17-calowych laptopów do gier na rynku. Nowe podzespoły to jednak nie wszystko, co ten sprzęt ma do zaoferowania. Blade 17 jest pokryty nową powłoką chroniącą przed odciskami palców, aby jeszcze bardziej ograniczyć ślady powstające na zewnętrznej obudowie podczas codziennego użytkowania. Platforma Intel 11. generacji, na której oparto nowego Blade’a, zapewnia szereg usprawnień w zakresie jakości pracy, takich jak szybsza pamięć, również masowa i łączność Thunderbolt 4.

Razer zaprezentował nową generację gamingowych laptopów Razer Blade 17. Ta otrzymała Intel Core i9-11900H, najmocniejszy procesor Intela.

Ponadto Blade 17 jest wyposażony w ulepszoną kamerę internetową Full HD 1080p, która podobno oferuje wyższą jakość obrazu (nie liczylibyśmy jednak na cuda w tym aspekcie). Nowy laptop ma również podwojoną liczbę dedykowanych mikrofonów (cztery zamiast wcześniejszych dwóch), dzięki czemu rozmowy wideo mają przebiegać bez żadnych zakłóceń. Do tego dochodzą cztery głośniki skierowane w górę, które zapewniać powinny dobrej jakości audio. Doceniany już wcześniej system chłodzenia oparty na komorze parowej oraz touchpad także otrzymały ulepszenia. Gładzik może się teraz pochwalić zastosowaniem usprawnionej technologii „palm rejection”, która zapobiega przypadkowym ruchom kursora podczas pisania. Ulepszona komora parowa podobno jeszcze efektywniej rozprasza ciepło, aby dodatkowo zapobiegać generowaniu wysokich temperatur. Wszystko to sprawiać ma, że Blade 17 będzie prawdziwym zamiennikiem komputera stacjonarnego.

Razer przedstawia swój pierwszy laptop Blade z Ryzenem na pokładzie

Blade 17 może również pochwalić się wszystkimi charakterystycznymi dla laptopów Razera funkcjami, w tym indywidualnym podświetleniem Chroma RGB każdego klawisza, dźwiękiem THX Spatial oraz bogatym zestawem portów eliminujących niepotrzebne klucze sprzętowe i przejściówki, w tym czytnikiem kart SD i zasilaniem poprzez port USB-C. Ceny nowego laptopa Blade 17 zaczynają się od 2599,99 EUR (sugerowana cena detaliczna), urządzenia są już dostępne w przedsprzedaży na Razer.com, w sklepach RazerStore oraz u wybranych partnerów detalicznych.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy Blade 17 od Razera to imponująca maszyna. Laptop z najpotężniejszym procesorem Intela

 0