Ori and the Blind Forest: Definitive Edition za darmo na Xbox One

Ori and the Blind Forest: Definitive Edition za darmo na Xbox One

Ori and the Blind Forest to jedna z najlepiej ocenianych gier niezależnych w tej generacji. W tamtym roku ukazała się specjalna edycja, a Microsoft właśnie ją oferuje za darmo, jeśli posiadacie oryginał w cyfrowej wersji. Aby skorzystać z okazji, należy się jednak pospieszyć.

Gra Ori and the Blind Forest ukazała się pierwotnie w 2015 i z miejsca zdobyła uznanie krytyków, legitymując się średnią ocen 88% na Metacritic. Ta artystyczna platformówka w stylu przypominającym miks kultowego Metroida z mroczną wersją filmów Disneya była dostępna zarówno na Xbox One, jak i PC (w tym także na Steamie). W ubiegłym roku została udostępniona specjalna wersja z podtytułem Definitive Edition. Microsoft właśnie oferuje darmowe uaktualnienie do tejże edycji właścicielom oryginału. Z promocji mogą skorzystać jednak wyłącznie posiadacze Xbox One. Wersja na PC, pomimo tego, że jest dostępna na Windows Store nie jest objęta inicjatywą Xbox Play Anywhere, a z racji braku podstawowej wersji na PC w sklepie Microsoftu, uaktualnienie jest niemożliwe. 

Specjalna oferta promocyjna na Ori and the Blind Forest: Definitive Edition trwa jedynie do końca dnia dzisiejszego (22 maja)

Nie jest to pierwszy raz gdy amerykańska korporacja oferuje darmowe bonusy dla graczy. W zeszłym roku przy okazji targów E3, użytkownicy Xbox One mogli za darmo pobrać Limbo oraz Tekken Tag Tournament 2. Przez cały grudzień natomiast nieodpłatnie dostępna była gra Lost Odyssey.
Deweloperzy, Moon Studios, prawdopodobnie pracują nad kontynuacją historii z Ori and the Blind Forest, aczkolwiek na razie nie ma żadnych oficjalnych zapowiedzi. Niewykluczone jednak, że o sequelu usłyszymy na targach E3.
Specjalna edycja Ori and the Blind Forest wprowadza nowe obszary, sekrety, umiejętności, poziomy trudności, a także umożliwia powracanie do każdego zakątku gry.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ori and the Blind Forest: Definitive Edition za darmo na Xbox One

 0