Pentagon blokuje sprzedaż telefonów Huawei oraz ZTE w amerykańskich bazach

Pentagon blokuje sprzedaż telefonów Huawei oraz ZTE w amerykańskich bazach

Według najnowszych informacji Pentagon zdecydował się zablokować sprzedaż urządzeń pochodzących od dwóch kluczowych chińskich firm, co stanowi kolejny cios wymierzony przez rząd USA.

Huawei oraz ZTE nie mają lekko w ostatnich miesiącach. Najbardziej oberwało się temu drugiemu producentowi, który za dostarczanie urządzeń m.in. Korei Północnej miał otrzymać siedmioletni zakaz nabywania amerykańskich technologii oraz systemów operacyjnych. Oznacza, to koniec współpracy z Qualcommem i Google, a więc tym samym prędko nie zobaczymy w najnowszych smartfonach CPU Snapdragona bądź mobilnego systemu operacyjnego Android. Jednak amerykańska ofensywa przeciwko największym chińskim producentom telefonów zdaje się przybierać na sile, ponieważ jak donoszą branżowe portale Pentagon zablokował sprzedaż smartfonów w sklepach tamtejszych baz wojskowych. Powodem jest rzekome zagrożenie płynące z tego sprzętu dla personelu oraz przechowywanych poufnych informacji. 

Pentagon miał zdecydować się na dość konkretne rozwiązanie, a więc zablokowanie sprzedaży smartfonów Huawei oraz ZTE w amerykańskich bazach wojskowych

Na razie wprowadzone restrykcje nie przeszkadzają pracownikom nabywać komórek Huawei czy ZTE inną mniej oficjalną drogą np. w zwykłych sklepach internetowych albo aukcjach. Jak zaznaczył przedstawiciel Huawei w opublikowanym oświadczeniu, ich produkty są dystrybuowane w około 170 państwach na całym świecie i według wielu eksperckich opinii spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa dotyczące np. prywatności. Ponadto czują obowiązek do pozostawiania uczciwym w każdym możliwym aspekcie. Dodatkowo zaznaczył, że dotychczas żaden rząd nie kwestionował zasad, którymi się kierują na co dzień. Przy okazji warto zaznaczyć, że korporacja współpracuje w USA z dwoma większymi operatorami sieci komórkowych. Prosiła także Amazona oraz Best Buy, by sprzedawali ich sprzęt, aczkolwiek w marcu ten ostatni zdecydował się zmniejszyć swe kontakty w związku z występującymi kontrowersjami. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pentagon blokuje sprzedaż telefonów Huawei oraz ZTE w amerykańskich bazach

 0