Płyty główne ASUS z serii 300 i 400 AM4 z obsługą procesorów AMD Ryzen 3000

Płyty główne ASUS z serii 300 i 400 AM4 z obsługą procesorów AMD Ryzen 3000

ASUS potwierdził, że cała linia płyt głównych z serii 300 i 400 opartych na platformie AM4 otrzymała wsparcie dla najnowszych procesorów AMD Ryzen 3000 za sprawą udostępnionej oraz łatwej w implementacji aktualizacji BIOS-u UEFI. Instalacja rzeczonej poprawki zajmuje tylko kilka chwil i jest wykonywana za pośrednictwem jednej z dwóch metod. Przy użyciu funkcji ASUS USB BIOS Flashback zintegrowanej w wybranych płytach głównych ASUS – użytkownicy muszą tylko pobrać najnowszą wersję BIOS-u UEFI na pendrive’a w standardzie FAT32, a następnie nacisnąć przycisk USB BIOS Flashback lub reset na płycie głównej. Nie jest do tego konieczne zainstalowanie procesora typu AM4 lub modułów pamięci zaś update jest wykonywany w ciągu kilku chwil. Alternatywa to dokonanie przesiadki na nowszą wersję przy wykorzystaniu narzędzia EZ Flash 3 znajdującego się w BIOS.

ASUS zapewnił posiadaczy płyt głównych z serii 300 i 400 opartych na platformie AM4 o obsłudze najnowszych procesorów AMD Ryzen 3000.

Płyty główne ASUS z serii 300 i 400 AM4 z obsługą procesorów AMD Ryzen 3000

W skrócie przytoczone rozwiązanie umożliwia przeprowadzenie całego procesu dzięki podłączonemu do komputera pendrive lub ściągnięciu plików z zasobów internetu. Pliki znajdziemy na stronie wsparcia konkretnej płyty głównej ASUS — posiadany przez nas produkt możemy wyszukać pod tym adresem. Zapewnienie płytom głównym wsparcia dla najnowszych reprezentantów trzeciej generacji Ryzenów to niezwykle ważna sprawa, z której sprawę zdaje sobie ASUS. Firma przyznała, że jej pracownicy nieustannie pracują, by udostępnić użytkownikom BIOS UEFI możliwie najlepsze wsparcie oraz funkcje. W praktyce właściciele przytoczonych płyt głównych nie muszą już przesiadać się na nowsze płyty, jeżeli myślą o kupnie procesorów Ryzen 3000.

Ponadto ASUS zapewnia, że starsze procesory wciąż będą obsługiwane po wykonaniu aktualizacji BIOS-u. Jeżeli natomiast myślicie o wymianie płyty głównej to warto rozważyć jednego z flagowych przedstawicieli z serii X570, z kolei osoby reflektujące nieco mniej obciążającą budżet płytę, która jednak zapewnia wszystkie korzyści oferowane przez procesory Ryzen 3000, mogą wybierać spośród szerokiej gamy płyt głównych z serii 400 i 300. Popularne modele z tej serii to na przykład ROG Strix B450-E Gaming, czy TUF Gaming B450 Pro Gaming, przy czym wszystkie są wyposażone w duży układ VRM z rozszerzonym radiatorem, podkładkę termiczną oraz komponenty klasy premium, gotowe na uwolnienie pełnej mocy Ryzenów 3000.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Płyty główne ASUS z serii 300 i 400 AM4 z obsługą procesorów AMD Ryzen 3000

 0