Po co komu nowe iPhone`y, skoro są XR Suit, XS Suit i XS Max Set od Xiaomi

Po co komu nowe iPhone`y, skoro są XR Suit, XS Suit i XS Max Set od Xiaomi

Apple po prezentacji smartfonów iPhone Xs, iPhone Xs MAX oraz iPhone Xr stało się obiektem żartów ze strony konkurencji i fanów. Głównym czynnikiem odpowiadającym za taki stan rzeczy jest z pewnością fakt, że prezentowane smartfony nie proponują znaczących nowości względem poprzedników, chociaż zgodnie z tradycją ich cena pozostała na wysokim poziomie. Zaraz po konferencji uszczypliwości w stronę amerykańskiej firmy posłali Huawei oraz OnePlus (co ciekawe, ten drugi dość szybko skasował żartobliwy post), a teraz do tego zaszczytnego grona postanowił dołączyć następny producent, który poszedł zdecydowanie bardziej o krok dalej wypuszczając specjalne zestawy inspirowane nazwą najnowszych smartfonów Apple. Przy okazji warto wspomnieć, że jakiś czas temu Samsung zażartował sobie z Apple i jego iPhone'a X. 

Xiaomi postanowiło zażartować sobie z Apple, proponując zestawy urządzeń inspirowane nazwami nowych iPhone'ów.

Po co komu nowe iPhone'y, skoro są XR Suit, XS Suit i XS Max Set od Xiaomi

Warto podkreślić, że w samych Chinach iPhone'y jeszcze nigdy nie były tak atrakcyjne cenowo jak obecnie, a wartości poszczególnych wersji prezentują się następująco: iPhone XR - 6499 CNY (946 USD), iPhone XS - 8699 CNY (1266 USD) oraz iPhone XS Max - 9599 CNY (1397 USD). Xiaomi postanowiło jednak zareagować w konkretny sposób na propozycję Apple, wypuszczając na tamtejszym rynku specjalne pakiety produktowe o nazwach XR Suit, XS Suit i XS Max Set. W skład pierwszego zestawu wchodzą smartfon Mi 8 SE (w wersji 6/128 GB), 12,5–calowy Mi Notebook Air, opaska Mi Band 3, a także słuchawka Bluetooth. Drugi pakiet obejmuje Mi Mix 2S (wersja 8/256 GB), 13,3-calowy Mi Notebook Air, opaskę i słuchawkę, a ostatni zestaw składa się z flagowego telefonu Mi 8, komputera przenośnego Mi Notebook Pro oraz opaski (tym razem zabrakło słuchawki).

Żart jest tym lepszy, że chińskie ceny tych zestawów są niemal identyczne jak nowych iPhone'ów, a zamiast jednego urządzenia dostajemy kilka i to naprawdę solidnych. Niestety propozycja popularnego producenta jest na razie przeznaczona tylko na rynek chiński i nie wiemy, czy kiedykolwiek trafi w pozostałe części globu (być może pojawi się jednak w znanych chińskich sklepach jak GearBest). Przy okazji warto wspomnieć, iż to właśnie Xiaomi określono mianem chińskiej kopii Apple, gdyż firma przy projektowaniu swoich smartfonów czerpie mocne inspiracje z iPhone'ów, co niejednokrotnie wytykali jej klienci i branżowi eksperci. W sumie mówi się, żeby brać przykład z najlepszych, a czy Apple jest takowym producentem to oczywiście kwestia indywidualnej oceny.

Zestawy:

Xiaomi XR (cena: 6 499 CNY)

 • smartfon Mi 8 SE
 • Mi Notebook Air (12 cali)
 • opaska Mi Band 3
 • słuchawka Bluetooth 

Xiaomi XS (cena: 8 699 CNY)

 • smartfon Mi Mix 2S
 • Mi Notebook Air (13,3 cali)
 • opaska Mi Band 3
 • słuchawka Bluetooth 

Xiaomi XS MAX (cena: 9 599 CNY)

 • smartfon Mi 8 
 • Mi Notebook Pro
 • opaska Mi Band 3

Pokaż / Dodaj komentarze do: Po co komu nowe iPhone`y, skoro są XR Suit, XS Suit i XS Max Set od Xiaomi

 0