Produkcja Galaxy S9+ kosztuje 379 dolarów. Jaka jest cena innych flagowców?

Produkcja Galaxy S9+ kosztuje 379 dolarów. Jaka jest cena innych flagowców?

Nie jest prostym zadaniem dokonać kalkulacji kosztów produkcji smartfonów, jako że firmy nie dzielą się informacjami na temat cen poszczególnych komponentów. Na szczęście są jeszcze zewnętrzne firmy, które dokonują takich analiz.

Dzięki takim podsumowaniom przybliżającym koszt wyprodukowania danego modelu smartfona, wiemy w przybliżeniu ile wydaje producent i ile na tym zarabia. Jeśli chodzi o najnowszy model Samsunga czyli Galaxy S9+, koszt podzespołów zdaje się być jeszcze wyższy niż w przypadku drogiego w produkcji Galaxy Note 8. Mimo wszystko Samsung mniej wydaje jednak na produkcję Galaxy S9+, niż Apple na swój flagowy model iPhone X. Technisights dokonało porównania różnych flagowców obecnych aktualnie na rynku. I nawet jeśli porównanie to uwzględnia uśrednione koszty, to wciąż daje to nam całkiem niezły pogląd jak wyglądają koszty zbudowania urządzenia tego typu. 

Jak widać koszt wyprodukowania urządzenia jest dużo niższy niż jego cena końcowa

Jak wynika z analizy koszt wyprodukowania Samsunga Galaxy S9+ jest większy niż Galaxy Note 8, nawet biorąc pod uwagę, że Note 8 był wyżej wyceniany na premierę, niż obecnie jest Galaxy S9+. S9+ kosztuje 379 dolarów USD, podczas gdy stworzenie Note 8 to wydatek o 10 dolarów mniejszy. Jeden z najdroższych smartfonów czyli iPhone X w produkcji 389,5 dolara, natomiast iPhone 8 Plus jest niewiele tańszy i jego cenę oszacowano na 324,5 dolara. Galaxy S9+ jest wciąż tańszy od produktów Apple, gdyż Samsung ma kontrolę nad produkcją również wielu podzespołów, z których montowane są smartfony. Apple zmuszone jest do korzystania z zewnętrznych dostawców, włączając w to panele OLED od Samsunga, co podnosi koszty produkcji. iPhone X produkowany przez Samsunga byłby zapewne sporo tańszy. Należy tu jednak mieć na uwadze, że końcowy koszt urządzenia powiększa się o transport, reklamę, oprogramowanie i wiele innych elementów.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Produkcja Galaxy S9+ kosztuje 379 dolarów. Jaka jest cena innych flagowców?

 0