Radeony RX 480 na linii produkcyjnej, fotografia chłodzenia i GPU-Z

Radeony RX 480 na linii produkcyjnej, fotografia chłodzenia i GPU-Z

Widać wyraźnie, że przygotowania do sklepowego debiutu Radeonów RX 480 trwają pełną parą. W Internecie pojawiły się właśnie fotografie z fabryk XFX-a, na których widać akceleratory tegoż producenta w pełnej okazałości. Wspomniane zdjęcia nie tylko potwierdzają, że XFX szykuje swoje RX-y na dzień premiery, ale także ujawniają kilka nowych, ciekawych szczegółów o nadchodzącym produkcie Czerwonych.

Referencyjny Radeon RX 480 trafi do sklepów z pełnowymiarową płytką retencyjną i aluminiowo-miedzianym radiatorem.

Analizując ujawnione materiały, dowiadujemy się, że Polarisy w wydaniu XFX-a choć z pozoru referencyjne, otrzymały pełnowymiarowy backplate. Tym niemniej trudno stwierdzić, czy to modyfikacja wynikająca z inicjatywy firmy XFX, czy ogólna zmiana zarządzona w ostatniej chwili przez AMD. Idąc dalej, dowiemy się też coniebądź o zastosowanym systemie chłodzenia. Z zewnątrz układ wygląda na typowy, referencyjny schładzacz z wentylatorem promieniowym. Tyle tylko, że zamiast komory parowej, pod maskownicą znajdziemy zwyczajny aluminiowy radiator z miedzianą podstawą. Pytanie: Czy tak prosty schładzacz poradzi sobie z ponoć bardzo wydajnym Radeonem? Przekonamy się już niebawem.

Poza wspomnianymi zdjęciami, w Sieci pojawił się również zrzut ekranu z aplikacji GPU-Z, ostatecznie potwierdzający specyfikację RX-a 480 - 2304 procesory strumieniowe i 8 GB pamięci GDDR5 o przepustowości 256 GB/s. Co ciekawe, egzemplarz przedstawiony na zrzucie wydaje się być fabrycznie podkręcony, bo Czerwoni dotychczas wspominali o częstotliwości taktowania na poziomie 1266 MHz, natomiast na obrazku widzimy wartość 1328 MHz. Niestety wciąż brakuje nieujawnionych dotąd danych na temat jednostek ROP, a także TMU.

Czy AMD w ogóle zamierza ujawnić pełną specyfikację przed premierą? Trudno stwierdzić. Pewne jest natomiast, że premiera RX-a 480 zbliża się wielkimi krokami i powinna odbyć się już za 9 dni, czyli 29 czerwca.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Radeony RX 480 na linii produkcyjnej, fotografia chłodzenia i GPU-Z

 0