Ratchet & Clank: Rift Apart na długim gameplayu. Gra pokazuje, na co stać PS5

Ratchet & Clank: Rift Apart na długim gameplayu. Gra pokazuje, na co stać PS5

Sony i Insomniac Games zaprezentowali wczoraj wieczorem, podczas nowego odcinka State of Play, 16-minutowy materiał z rozgrywki nadchodzącego ekskluzywa PS5, czyli Ratchet & Clank: Rift Apart. Trzeba przyznać, że gra prezentuje się kapitalnie i pokazuje, na co stać konsolę PlayStation 5. Jest po prostu śliczna, imponując oprawą graficzną, w tym oświetleniem z dużymi poziomami, które możemy eksplorować. Jeden z deweloperów pracujących nad tym tytułem stwierdził niedawno, że Ratchet & Clank: Rift Apart będzie najładniejszą grą w historii i po tym, co nam właśnie pokazało Insomniac Games, jesteśmy w stanie uwierzyć, że nie były to słowa rzucane na wiatr. Oczywiście trzeba mieć tu na względzie styl tej produkcji, który często porównywany jest z animacjami Pixar, gdyż nie każdemu może przypaść on do gustu. 

Trzeba przyznać, że Ratchet & Clank: Rift Apart prezentuje się kapitalnie i pokazuje, na co stać konsolę PlayStation 5.

Na zaprezentowanym materiale Ratchet przemierza nowe miasto zwane Nefarious City, które zachwyca szczegółami. Oczywiście nie obyło się bez klasycznych motywów rozgrywki z serii Ratchet & Clank, czyli typowo platformowych sekwencji czy rozbijania skrzyń wypełnionych śrubami, ale twórcy dodali również nowe ruchy, aby zapewnić graczom większą mobilność. Otrzymamy na przykład bieganie po ścianach, a możemy użyć również nowego narzędzia o nazwie Rift Tether, aby zaczepić się o portale, które błyskawicznie przenoszą nas z miejsca na miejsce. W innej części filmu wystąpiła Rivet, nowa bohaterka walcząca dla ruchu oporu Lombaxów, który żyje w innym wymiarze niż Ratchet i Clank’s. Głosu udziela jej Jennifer Hale, znana z ról w Mass Effect, Halo, Overwatch i nie tylko.

Podobnie jak Returnal, Rift Apart skorzysta z adaptacyjnych spustów w kontrolerze DualSense, aby zaoferować różne działania dla twoich broni w zależności od tego, jak daleko dociśniemy trigger. Sony pokazało również nowe bronie, takie jak Shatterbomb, które wystrzeliwuje granatowe bomby w nadjeżdżających złoczyńców. Podsumowując, gra wygląda świetnie i na szczęście nie będziemy musieli długo na nią czekać - Rift Apart ukaże się już 11 czerwca. W trakcie State of Play Sony ujawniło również, że Among Us trafi na PS4 i PS5 w 2021 roku i pokazało nowy materiał z Subnautica: Below Zero, który zadebiutuje 14 maja.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ratchet & Clank: Rift Apart na długim gameplayu. Gra pokazuje, na co stać PS5

 0