Ratchet & Clank: Rift Apart ze świetnymi recenzjami. Pokaz technologiczny PS5 (i nie tylko)

Ratchet & Clank: Rift Apart ze świetnymi recenzjami. Pokaz technologiczny PS5 (i nie tylko)

Gracze, którzy kupili PlayStation 5 i narzekali, że nie mają na niej w co grać (bo liczą na iście next-genowe produkcje, a nie na "odgrzewane kotlety" w postaci ulepszonych graficzne tytułów sprzed lat), mogą powoli przestawać. Ratchet & Clank: Rift Apart - najnowszy exclusive na nową konsolę Sony, który trafi do sprzedaży 11 czerwca - to według recenzentów prawdziwy przebój. Gra została przez niektórych okrzyknięta pokazem możliwości PS5, przez innych system-sellerem nowej platformy, a jeszcze przez innych - najlepszą odsłoną w historii całej serii. Średnia ocen nowych przygód dzielnego lombaksa i pociesznego robota w portalu Metacritic wynosi na tę chwilę 8,8/10. Wygląda na to, że już za trzy dni otrzymamy jak dotąd jeden z najlepszych tytułów na nową generację. A to dopiero jeden z kilkudziesięciu exclusive'ów na nową konsolę Sony (niedawno otrzymaliśmy Returnal, pod koniec roku do sklepów ma trafić Horizon: Forbidden West...).

Ratchet & Clank: Rift Apart zdobywa świetne recenzje. Niektórzy recenzenci uważają, że to może być pierwszy system-seller PlayStation 5 z prawdziwego zdarzenia. Premiera: 11 czerwca.

"Ratchet & Clank: Rift Apart to jedna z najlepszych gier, w jakie grałem w tym roku" - czytamy w recenzji GamingTrend. "To nie tylko gra, która wygląda tak jak przystało wyglądać next-genowej produkcji, ale także fantastyczna zabawa" - pisze recenzent z IGN. "Ratchet & Clank mógłby być jednym z pierwszych pokazów możliwości PlayStation 5" - głosi recenzja Worth Playing. "Nie ulega wątpliwości, że to będzie jeden z największych przebojów tego roku" - przekonuje nas dziennikarz DualShockers. Z kolei recenzent serwisu TheSixthAxis chwali błyskawiczne podróże, możliwe za sprawą superszybkiego dysku SSD, świetnie brzmiące udźwiękowienie 3D, ray tracing na przepięknych planszach i pomysłowe wykorzystanie DualSense'a.

Ratchet & Clank: Rift Apart doczekał się, podobnie jak poprzednia odsłona serii, pełnej polskiej wersji językowej. W dniu premiery gra otrzyma także aktualizację wprowadzającą dodatkowe ustawienie graficzne - Performance RT. Opcja ta pozwoli na zabawę w 60 klatkach na sekundę i z włączonym ray tracingiem. Poza tym będziemy mieli do wyboru jeszcze dwie. Standardowe Performance zaoferuje 60 FPS i nieco wyższą rozdzielczość, zaś Quality - jeszcze więcej detali i rozdzielczość 4K, ale w zaledwie 30 FPS. Wyjściowo Ratchet & Clank: Rift Apart zajmie na dysku konsoli 33,618 GB (a nie, tak jak pierwotnie przewidywano, 42,183 GB).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ratchet & Clank: Rift Apart ze świetnymi recenzjami. Pokaz technologiczny PS5 (i nie tylko)

 0