Red Dead Redemption 2 na PC coraz bardziej prawdopodobny, nowe przecieki

Red Dead Redemption 2 na PC coraz bardziej prawdopodobny, nowe przecieki

Red Dead Redemption 2 trafił już do sprzedaży i nowa gra Rockstar Games, czyli twórców GTA, zbiera rekordowo wysokie oceny, z miejsca stając się murowanym kandydatem do tytułu gry roku (a przecież konkurencja jest naprawdę mocna, choćby w postaci God of War). Szkoda jednak, że jak na razie cieszyć mogą się nią jedynie posiadacze konsol, a pecetowcy wciąż czekają w niepewności na potwierdzenie portu Red Dead Redemption 2 na ich platformę. Na szczęście coraz więcej przecieków zdaje się potwierdzać, że taka wersja rzeczywiście powstaje i wydaje się już niemal pewne, że Rockstar przeniesie ten tytuł na komputery, pomimo iż poprzednia część nigdy nie trafiła na PC (na szczęście nowy RDR pomimo dwójki w tytule jest tak naprawdę prequelem, więc nie stanowi to problemu z punktu widzenia fabuły). Co więcej, przeszukiwanie kodu gry zdaje się ujawniać, że producent może mieć też w planach wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości.

Kolejne przecieki potwierdzają pecetową wersję Red Dead Redemption 2, a zdają się także sugerować wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości.

Jeden z użytkowników forum  GTAForums opublikował fragment kodu specjalnej aplikacji mobilnej dedykowanej Red Dead Redemption 2 (ta pozwala wyświetlać mapę, dziennik czy nawet przenieść część elementów HUD na telefon), który ewidentnie wskazuje na pecetową wersję. Dla przykładu linijka "PARAM_HDStreamingInFlight" obecna jest w wersji PC gry GTA V, a znaleźć można tu także odniesienia do ustawień graficznych dostępnych jedynie na PC (np. NVIDIA TXAA, które również dostępne jest w GTA V). Warto przy okazji przypomnieć, że w czerwcu tego roku Rockstar Games opublikowało ogłoszenia na LinkedIn, w którym poszukiwany był programista dla Red Dead Redemption 2 na "PS4/Xbox1/PC", a niedawno pisaliśmy o tym, że RDR2 na PC pojawił się w ofercie jednej z dużych sieci sklepów i choć był to jedynie tzw. placeholder, to jednak traktować można to jako pewien sygnał.

Red Dead Redemption 2 na PC coraz bardziej prawdopodobny, nowe przecieki

To jednak nie koniec, ponieważ przeczesywanie kodu aplikacji ujawnia także potencjalne wsparcie dla gogli wirtualnej rzeczywistości. Trzeba pamiętać, że Rockstar dość szybko zainteresował się tą technologią i w ubiegłym roku wypuścił nawet dedykowane jej LA Noire: Case Files. W aplikacji znajduje się zaś linijka, która bezpośrednio odnosi się do Oculus Rifta (PARAM_Oculus 0000000002F7FC10), a przecież Red Dead Redemption 2 już na starcie doczekało się trybu pierwszoosobowego, co zapewne ułatwia potencjalną implementację obsługi VR. Oczywiście nie są to jeszcze w żaden sposób potwierdzone informacje i dopóki Rockstar nie zabierze głosu w tej sprawie, nie możemy być niczego pewni, ale jeśli mielibyśmy obstawiać, to postawilibyśmy duże pieniądze na premierę Red Dead Redemption 2 na PC pod koniec przyszłego roku. Cierpliwość graczy na tej platformie poddana zostanie więc dużej próbie i ciekawe, ilu z nich skusi się jednak na zakup konsoli w nadchodzącym sezonie świątecznym.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Dead Redemption 2 na PC coraz bardziej prawdopodobny, nowe przecieki

 0