Sabrent prezentuje prawdziwe monstrum - SSD RocketQ Battleship z 64 TB pojemności i PCIe 4.0

Sabrent prezentuje prawdziwe monstrum - SSD RocketQ Battleship z 64 TB pojemności i PCIe 4.0

Sabrent pokazał swój największy jak dotąd dysk SSD - kolosa oferującego 64 TB pojemności, który składa się z ośmiu dysków SSD RocketQ M.2 NVMe o pojemności 8 TB każdy oraz high-endowego kontrolera RAID Highpoint SSD7540 PCIe Gen4 x16 NVMe. Na poniższym obrazku Sabrent zaprezentował swój dysk SSD "Sabrent RocketQ Battleship" z ośmioma dyskami SSD PCIe 3.0 RocketQ. Kontroler używany w tej macierzy NVMe SSD RAID jest wystarczająco wszechstronny, aby obsługiwać szybsze dyski SSD PCIe 4.0, ale nawet z dyskami PCIe 3.0 taka konfiguracja SSD ma ogromny potencjał.

Sabrent zaprezentował swój dysk SSD "Sabrent RocketQ Battleship" z ośmioma dyskami SSD PCIe 3.0 RocketQ i kontrolerem SSD Highpoint SSD7540 PCIe 4.0.

W tej chwili nie jest jasne, czy ta monstrualna macierz pamięci masowej zostanie kiedykolwiek wprowadzona na rynek jako samodzielny produkt, ponieważ jest to tylko połączenie kontrolera SSD Highpoint SSD7540 PCIe 4.0 i ośmiu dysków SSD Sabrent M.2 NVMe, które korzystają z kości 3D NAND QLC od Microna. Patrząc jednak, że Sabrent był jednym z pierwszych producentów dysków SSD, który wyprodukował dysk SSD 8 TB M.2 klasy konsumenckiej, co podkreślają zdolność firmy do tworzenia produktów na rynki niszowe, nie jest wykluczone, że to monstrum pojawi się w konsumenckiej sprzedaży.  

Z pewnością wielu użytkowników chciałoby dorwać takie cudo w swoje ręce, jednak trzeba zauważyć, że taki kolos z ogromną ilością pamięci masowej SSD nie będzie kosztować mniej niż 55000 zł. Tylko jeden dysk 8 TB Sabrent RocketQ SSD kosztuje około 6000 zł, a połączenie kilku z tych dysków SSD z wysokiej klasy kontrolerem RAID powoduje, że osiągamy cenę nowego samochodu z salonu. Nie da się ukryć, że całość wizualnie jest koszmarna i przywodzi na myśl stare karty graficzne, które miały działać - nie wyglądać i tutaj jest dokładnie tak samo.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sabrent prezentuje prawdziwe monstrum - SSD RocketQ Battleship z 64 TB pojemności i PCIe 4.0

 0