Samsung Galaxy S10+ ma posiadać 12 GB RAM oraz 1 TB pamięci na dane

Samsung Galaxy S10+ ma posiadać 12 GB RAM oraz 1 TB pamięci na dane

Wysokość sprzedaży tegorocznych flagowców Samsunga, czyli Galaxy S9, Galaxy S9+ i Galaxy Note 9 jest delikatnie mówiąc niezadowalająca i z pewnością nie przysparza to dobrych nastrojów siedzibie firmy. Mimo takiego stanu rzeczy Samsung nie zwalnia i jeśli wierzyć przeciekom, to Koreańczycy planują stworzyć smartfon, który naprawdę będzie zasługiwał na miano flagowca. Królem 2019 roku ma być Galaxy S10+, który według najnowszych plotek ma zostać wyposażony m.in. w ogromną (jak na ten typ urządzenia) ilość pamięci operacyjnej RAM. W Galaxy S10+ Samsung zdecydował się podobno umieścić aż 12 GB pamięci RAM, co jest rekordową jak na tę chwilę wartością. Coraz bardziej umacniająca się konkurencja, zwiększony okres pomiędzy wymianami smartfonów oraz umacniający się rynek chińskich urządzeń sprawiają, że producenci będą musieli się mocno wykazać, by to właśnie ich urządzenie okazało się tym wartym uwagi przez klientów.

Galaxy S10+ to będzie prawdziwy potwór. Oby cena nie była odpowiednio przerażająca.

Jeśli plotki okażą się prawdziwe, to 12 GB oznacza, że Galaxy S10+ otrzyma trzy razy więcej pamięci o dostępie swobodnym, niże to widzieliśmy w Galaxy S9 i Galaxy S9+. Będzie to dwa razy więcej niż 6 GB umieszczone w Galaxy Note 9 128 GB i 50% więcej niż 8 GB użytych w modelu z 512 GB przestrzenią na dane. Jeśli pogłoski się sprawdzą, to Galaxy S10+ będzie pierwszym na świecie smartfonem z tak dużą ilością pamięci RAM. Czemu w ogóle producenci stawiają na tak wysokie wartości? Ten typ pamięci gromadzi dane z aktywnych aplikacji sprawiając, że użytkownicy mogą się szybko przełączać między programami. W skrócie RAM pozwala na wielozadaniowość, bez konieczności ponownego otwierania aktywnej aplikacji, za każdym razem kiedy chcemy jej użyć.

Samsung Galaxy S10+ ma ponadto otrzymać 1 TB pamięci na dane. Obecnie najwyższą wartością dostępną na rynku jest 512 GB oferowane w takich modelach jak Apple iPhone XS, iPhone XS Max oraz Samsung Galaxy Note 9. Samsung Galaxy S10+ ma zostać wyposażony w wyświetlacz 6,7 cala, 4 aparaty z tyłu oraz podwójny aparat z przodu. Model Galaxy S10 bez plusa w nazwie ma się pojawić w dwóch wariantach z wyświetlaczami w rozmiarach 5,8 oraz 6,4 cala, Obie wersje będą posiadać podwójny aparat z tyłu. Jeśli zestawić parametry S10+ z wynikami jakie rzekomo uzyskuje w benchmarkach, to zdaje się, że Samsung szykuje nam prawdziwe monstrum. Wkrótce zapewne pojawi się więcej informacji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy S10+ ma posiadać 12 GB RAM oraz 1 TB pamięci na dane

 0