Samsung kończy z produkcją pamięci DDR3, aby skupić się na DDR5. Czekają nas także obniżki DDR4

Samsung kończy z produkcją pamięci DDR3, aby skupić się na DDR5. Czekają nas także obniżki DDR4

W związku z rozwojem pamięci DDR5, Samsung zdecydował się na porzucenie wysłużonego już standardu DDR3. Koreańczycy obniżyli także ceny modułów DDR4, aby skupić się na kolejnej generacji pamięci RAM. Kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić za 4-gigabajtową kość DDR4 spadła o około 8% w stosunku do ubiegłego miesiąca. Analitycy spodziewają się obniżek sięgających nawet 15% do końca bieżącego kwartału.

Zbliżająca się premiera nowych procesorów AMD Ryzen 7000 oraz 13. generacji Core od Intela zdecydowanie przyspieszy przesiadkę na pamięci DDR5. Jak wskazują najnowsze doniesienia, Samsung wycofuje się z produkcji kości DDR3, aby skupić się na nowym standardzie. Koreańczycy chcą usunąć nadmiar wysłużonego już DDR3. Firma planuje także sprzedaż jak największej ilości modułów DDR4. W tym celu obniżone zostają ceny. Kwota, jaką należy zapłacić za 4-gigabajtowy moduł DDR4 spadła o około 8% w stosunku do ubiegłego miesiąca. Biorąc pod uwagę koszty związane z produkcją pamięci, tego typu zabiegi są jednak określane jako "nierozsądne".

Samsung wycofuje się z produkcji kości DDR3. Przedsiębiorstwo chce skupić się na DDR5, tak aby był standardem dla wszystkich nowych urządzeń. Koreańczycy obniżyli również ceny modułów DDR4.

Samsung DDR4

Pozytywną informacją jest fakt, iż analitycy spodziewają się obniżek DRAM sięgających nawet 15% do końca bieżącego kwartału. Samsung chce również żeby branża skupiła się na pamięciach DDR5, tak aby stały się standardem dla wszystkich nowych urządzeń. Dowiedzieliśmy się, także iż zarówno Samsung, jak i SK Hynix zwiększyli produkcję kości DDR5 w trakcie wycofywania zapasów pamięci DDR3. Trzeba przyznać, że to dość nietypowa strategia przekonywania konsumentów do przejścia na nowy standard.

Z jednej strony mamy chociażby platformę AM5, która wymaga modułów DDR5. Z drugiej jednak, AM4 wciąż pozostaje wspierane, a ceny DDR4 spadają. Największą rewolucję zobaczymy najpewniej na rynku laptopów, które z góry narzucą DDR5. Z czasem powinniśmy spodziewać się obniżek dotyczących nowego standardu, wraz z jego popularyzacją.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung kończy z produkcją pamięci DDR3, aby skupić się na DDR5. Czekają nas także obniżki DDR4

 0