Samsung pracuje nad nowymi produktami VR i AR

Samsung pracuje nad nowymi produktami VR i AR

Rynek urządzeń wirtualnej rzeczywistości zdominowany jest przez parę firm, które odpowiadają za takie produkty jak Oculus Rift czy HTC Vive. Samsung niezbyt mocno kojarzy nam się z tworzeniem własnych gogli VR, aczkolwiek zapewne wielu fanów słyszało o produktach marki Gear VR. Niestety lider rynku smartfonów już od jakiegoś czasu nie wypuścił nic związanego z wirtualną rzeczywistością ani AR. Okazuje się jednak, że południowokoreański gigant nie spoczywa na laurach i przygotowuje nowy sprzęt. Przedstawiciel Samsunga, Farshid Fallah, w ramach jednej z wypowiedzi na targach Augmented World Expo odbywających się w Kalifornii potwierdził, że mają oni konkretne plany odnośnie serii Gear VR i pracują nad jakimiś rozwiązaniami, aczkolwiek nie przekazał tutaj żadnych szczegółów.

Przedstawiciel Samsunga potwierdził, że firma pracuje nad nowymi produktami z serii Gear VR.

Samsung pracuje nad nowymi produktami VR i AR

Nie wiemy też, kiedy konkretnie nowe zestawy VR trafiłyby do sprzedaży. Jeżeli jesteście jednak zainteresowani urządzeniami od Samsunga, to w sklepach znajdziecie kilka interesujących propozycji. Na pierwszy plan wysuwają się na przykład Samsung Gear VR 4, Samsung Gear VR Lite czy HMD Odyssey. Warto też podkreślić, że nie tylko Samsung planuje inwestycje w dział wirtualnej rzeczywistości. Wkroczyć do branży postanowiło również Valve, które zapowiedziało autorskie gogle Index. Posiadają one rozdzielczość 2880 x 1600 pikseli (po 1440 x 1600 pikseli na oko), częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz z dostępnymi trybami 90 Hz i 80 Hz, a także próbnym 144 Hz. W przypadku tego urządzenia kąt widzenia wynosi 130 stopni, aczkolwiek możliwa jest jego regulacja.

Valve Index wyposażono w dwa wyświetlacze LCD, które w ocenie producenta gwarantują o 50% więcej subpikseli niż ekrany OLED. Do tego dedykowany bezprzewodowy kontroler posiadający 6 przycisków i wykorzystujący 87 sensorów do śledzenia pozycji dłoni użytkownika. Premierę Valve Index zaplanowano na 28 czerwca, a ceny zależą od zestawu, na jaki się zdecydujemy i wynoszą od 2339 złotych (za samo urządzenie) oraz 4669 zł za cały pakiet z dwiema stacjami bazowymi.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung pracuje nad nowymi produktami VR i AR

 0