Samsung rozpocznie produkcję pamięci LPDDR5 i UFS 3.0 w 2. połowie roku

Samsung rozpocznie produkcję pamięci LPDDR5 i UFS 3.0 w 2. połowie roku

W ostatnim czasie jedyne podzespoły wykorzystywane w smartfonach, które doczekały się istotnych usprawnień, to procesory, ale Samsung zamierza to zmienić i szykuje wydajniejsze pamięci operacyjne oraz na dane.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że nie ma co liczyć na to, iż otrzyma je już Galaxy Note 9 i zapewne pierwsze telefony koreańskiego giganta, które zrobią z nich użytek, trafią na rynek w przyszłym roku. Ice Universe pochwalił się na Twitterze, że udało mu się dowiedzieć, iż Samsung rozpocznie produkcję pamięci LPDDR5 i UFS 3.0 w drugiej połowie bieżącego roku. Biorąc zaś pod uwagę, że debiutu Galaxy Note 9 spodziewamy się już w sierpniu, to wydaje się być mało prawdopodobne, by komponenty te trafiły do tego modelu (producent zapewne ma już sfinalizowaną specyfikację tego sprzętu). Poza tym, wcześniejsze przecieki sugerowały już, że Galaxy S10 będzie pierwszym urządzeniem Samsunga, które skorzysta z nowych standardów pamięci RAM i ROM.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że nie ma co liczyć na to, iż już Galaxy Note 9 otrzyma pamięci LPDDR5 i UFS 3.0

Nowe generacje pamięci powinny przełożyć się na wyraźny wzrost wydajności. Technologia LPDDR5 przynieść ma wyraźny wzrost przepustowości (do 6400 Mb/s) oraz wsparcie dla kilku nowych funkcji (Link ECC, Deep Sleep Mode, Data Copy czy WCK Clock). Ich ogólna wydajność powinna być o ok. 10% wyższa względem poprzednika i efektywność energetyczna ulec ma poprawie o 15%. Z kolei UFS 3.0. w porównaniu do UFS 2.1 oferować będzie dwukrotnie wyższą wydajność w przesyłaniu danych. Nowsza technologia pochwalić może się prędkością przy zastosowaniu pojedynczej linii na poziomie 11,6 Gb/s, natomiast w przypadku poprzednika jest to 5,8 Gb/s. To jednak nie wszystko, ponieważ nadchodzący standard wspierać będzie także dwie linie, co oznacza możliwość uzyskania nawet 23,2 Gb/s. Zapowiada się to niezwykle obiecująco i powinno przełożyć się na duże usprawnienia choćby w zakresie aparatów (np. nagrywanie filmów w rozdzielczości 8K). Czekamy więc na konkretne zapowiedzi w tym temacie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung rozpocznie produkcję pamięci LPDDR5 i UFS 3.0 w 2. połowie roku

 0