Sequel Shadow of Mordor w sierpniu - crossbuy Xbox One i Windows 10

Sequel Shadow of Mordor w sierpniu - crossbuy Xbox One i Windows 10

Wczoraj przypadkiem sklep Target ujawnił informacje na temat Middle-Earth: Shadow of War. Dzisiaj grę oficjalnie zaprezentowali wydawcy, firma Warner Bros. Interactive Entertainment.

Kontynuacja Middle-Earth: Shadow of Mordor ukaże się 22 sierpnia, co pokrywało się z wcześniejszym przeciekiem, który prawdopodobnie przyspieszył ogłoszenie nowej produkcji w uniwersum Władcy Pierścieni. Shadow of War ukaże się w kilku edycjach, standardowej - w zwyczajowej cenie 59,99 dolarów, a także Silver i Gold Edition odpowiednio zawierającej dwa i cztery rozszerzenia, jak również grową walutę. Dodatki skupią się na rozgrywce nowymi postaciami, spośród których z nich każda ma charakterystyczne dla siebie moce. Będzie także dostępne wydanie Mithril Edition, poszerzające zestaw Gold Edition o opakowanie typu steelcase, 12-calową statuetkę przedstawiająca walkę pomiędzy Balrogiem i smokiem, płócienną mapę Mordoru, grafiki w formie litografii, ścieżkę dźwiękową z gry i wiele innych. Cena tej edycji kolekcjonerskiej szacowana jest na około 350 dolarów.

Rozgrywka w oryginale, Shadow of Mordor, była niczym skrzyżowanie gier Batman z serii Arkham i Assassin's Creed. Za grę odpowiedzialne było legendarne studio Monolith, twórcy F.E.A.R.

Odnośnie samej gry - traktuje ona teraz o ogromnej bitwie o całe Śródziemie - Sauron urósł w siłę i buduje armię, a my - ponownie jako Talion - musimy stawić mu czoła. Tym razem wejdziemy jednak w posiadanie pierścienia mocy, którego mityczne właściwości pomogą nam w trakcie rozgrywki. Powraca system "Nemesis" z poprzedniczki - czyli po śmierci naszego bohatera, postać, która nas zgładziła awansuje w szeregach armii Uruk-Hai i zyskuje unikatowe zdolności. Z innej beczki - Warner Bros. potwierdziło, że gra zyskała status Xbox Play Anywhere. Oznacza to, że kupując jedną wersją cyfrową, niezależnie czy na Xbox One czy Windows 10 PC, zyskujemy automatycznie drugą - bez dodatkowych opłat, a do tego zapisane stany gry synchronizują się pomiędzy urządzeniami. Co więcej, Microsoft potwierdził, że gra wykorzysta także moc konsoli Project Scorpio, które - jak wynika z notki prasowej firmy - ukaże się w sezonie świątecznym tego roku. Pierwsza prezentacja rozgrywki z Shadow of War odbędzie się 8 marca.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sequel Shadow of Mordor w sierpniu - crossbuy Xbox One i Windows 10

 0