Star Wars: Knights of the Old Republic może powrócić w formie remake'u

Star Wars: Knights of the Old Republic może powrócić w formie remake'u

Moda na odświeżanie starszych, często uznanych gier sprzed lat trwa w najlepsze czego dowodem jest ubiegłoroczny Resident Evil 2 Remake i zapowiedziany jakiś czas temu mający swoją premierę w kwietniu Resident Evil 3 Remake. Oczywiście przywracanie do życia klasyków oraz odziewanie ich w dostosowane do dzisiejszych standardów szaty daje deweloperom niemałe ułatwienie, ponieważ nie muszą wymyślać od podstaw nowej historii czy rozwiązań, a dodatkowo pomysł spotyka się z aprobatą graczy, co potwierdzają statystyki sprzedaży np. drugiej odsłony serii horrorów Capcoma. Dobrych gier osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen można policzyć na palcach jednej lub ostatecznie dwóch rąk i pewnie dla niektórych jest nim opublikowany pod koniec zeszłego roku Star Wars: Upadły zakon. Niemniej jedną z najlepiej zapamiętanych produkcji do dziś pozostaje Star Wars: Knights of the Old Republic od BioWare.

Electronic Arts może przywrócić do życia uznaną serię Star Wars: Knights of the Old Republic.

W zeszłym roku media informowały, że Electronic Arts sprawujące aktualnie nadzór nad grami związanymi z Gwiezdnymi Wojnami nie wyraziło zgody by ekipa ze studia BioWare usiadła do kontynuacji przytoczonego Knights of the Old Republic. Zamiast tego EA dało ponoć zielone światło na stworzenie remake'u pierwszej odsłony tej marki co potwierdza serwis Cinelinx powołując się przy tym na dwa niezależne źródła. Podczas gdy jedna z osób podaje, że mowa w tym przypadku o klasycznym odświeżeniu oryginalnego wydania gry tak druga dodaje, iż producenci myślą o wydaniu produkcji będącej połączeniem remastera z sequelem co jest dość nietypowe i możliwe, że ma mało wspólnego z rzeczywistością. W założeniu kluczowe elementy KOTOR-ów przeniesiono by do uniwersum Gwiezdnych wojen dostosowując je do dzisiejszych standardów.

Z drugiej jednak strony Cinelinx poprawnie „przewidział” istnienie serialu o Obi-Wanie Kenobim, a dodatkowo znając Electronic Arts prędzej podążą z obecną modą inwestując w sprawdzony projekt niż stworzyliby coś zupełnie innego, tym bardziej że możemy doczekać się następnego epizodu Star Wars: Upadły zakon. Niestety nie wiemy kto dokładnie ewentualnie odpowiada za opracowanie nowego-starego Knights of the Old Republic. Tak czy inaczej, są to wyłącznie niepotwierdzone przecieki, więc tradycyjnie należy do nich podchodzić z pewną dozą rezerwy, aczkolwiek zapewne wielu fanów KOTOR-a chętnie ujrzałoby przynajmniej remastera wydanej w 2003 roku gry.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Star Wars: Knights of the Old Republic może powrócić w formie remake'u

 0