TeamGroup zapowiada moduły DDR5 z serii Elite, nowe pamięci DDR4 i SSD o pojemności 8 TB

TeamGroup zapowiada moduły DDR5 z serii Elite, nowe pamięci DDR4 i SSD o pojemności 8 TB

Targi Computex to święto przede wszystkim entuzjastów PC i choć ich tegoroczna edycja odbywa się jedynie wirtualnie, to i tak spodziewamy się sporo ciekawych zapowiedzi. W Tajpej nie mogło zabraknąć TeamGroup, które zaprezentowało szereg nowych produktów, w tym swoje pierwsze moduły DDR5, nowe zestawy pamięci DDR4 i SSD o dużej pojemności. Zacznijmy od rozwiązania pamięci DDR5 nowej generacji firmy TeamGroup. Firma była jedną z pierwszych, które zaprezentowały swoje pamięci DDR5, a teraz oficjalnie przedstawiają je publicznie. Seria DDR5 Elite jest pierwszym modułem pamięci RAM nowej generacji, który będzie miał pojemność 16 GB i będzie działał z szybkością transferu 4800 Mb/s. Producent chwali się, że jego nowy moduł pamięci może posiadać dwukrotnie większą liczbę banków pamięci w porównaniu do DDR4 i działa przy bardzo niskim napięciu 1,1 V. Oferuje również wbudowaną obsługę ECC ze wsparciem dla PMIC (układ zarządzania energią), co zwiększa efektywność. Z renderów wynika zaś, że pamięć DDR5 z serii Elite jest bardzo ascetyczna pod względem designu - ma czarny laminat i nie posiada radiatora.

TeamGroup zaprezentowało szereg nowych produktów, w tym swoje pierwsze moduły DDR5, nowe zestawy pamięci DDR4 i SSD o dużej pojemności.

TeamGroup zapowiada moduły DDR5 z serii Elite, nowe pamięci DDR4 i SSD o pojemności 8 TB

Gamingowy dział TeamGroup, T-Force, już potwierdził, że opracowuje moduły pamięci DDR5 nowej generacji z obsługą OC. Firma wysłała pierwsze próbki pamięci do głównych partnerów od płyt głównych, takich jak Gigabyte, MSI, ASRock i ASUS w celu sprawdzenia ich nadchodzących produktów. T-Force potwierdza również, że pamięć DDR5 zapewnia znacznie więcej przestrzeni na regulację napięcia, jeśli chodzi o obsługę podkręcania. Wynika to przede wszystkim z ulepszonych układów scalonych zarządzania energią (PMIC), które umożliwiają stosowanie napięć powyżej 2,6 V. Warto również podkreślić, że istniejące moduły pamięci DDR4 radziły sobie z konwersją napięcia przez płytę główną, ale to się zmienia w przypadku DDR5. Komponenty wymagane do konwersji napięcia są teraz przenoszone do samego modułu DIMM, zmniejszając zużycie napięcia i generowanie szumów, jednocześnie oferując większy potencjał OC. 

GeIL Polaris - pierwsza linia pamięci DDR5. Moduły o prędkości 7200 MHz jeszcze w tym roku

TeamGroup zapowiada moduły DDR5 z serii Elite, nowe pamięci DDR4 i SSD o pojemności 8 TB

Wśród nowości TeamGroup znajdują się też pamięci XTREEM ARGB DDR4 8, czyli zestaw o dużej pojemności zaprojektowany dla platform Intel i AMD HEDT. Ten składa się z ośmiu modułów pamięci o konstrukcji XTREEM ARGB, a każdy moduł ma pojemność 32 GB DDR4-3600. Daje to niesamowitą pojemność 256 GB dla użytkowników, którzy wykonują intensywnie obciążenia korzystające z pamięci i potrzebują zestawów RAM o naprawdę dużej pojemności. Opóźnienia wynoszą tu CL18-22-22-42, a w komplecie otrzymujemy także ładny radiator ARGB z efektem rozproszonego światła. To jednak nie wszystko, ponieważ TeamGroup wprowadził również nowy dysk SSD, MP34 M.2 PCIe, który oferuje pojemność do 8 TB. Dysk SSD jest oparty na układach pamięci flash 3D QLC i jest zgodny z interfejsem PCIe Gen 3.0 x4. Posiada 5-letnią gwarancję i jest idealny dla systemów, które wymagają dużej pojemności pamięci NVMe. Maksymalne prędkości odczytu i zapisu są oceniane odpowiednio na 3500 i 2900 Mb/s, podczas gdy IOP odczytu i zapisu są oceniane na odpowiednio 450 000/400 000. Z racji zastosowanej technologii pamięci nie zalecamy jednak korzystania z niego pod Chia :)

Pokaż / Dodaj komentarze do: TeamGroup zapowiada moduły DDR5 z serii Elite, nowe pamięci DDR4 i SSD o pojemności 8 TB

 0