Wszystko wskazuje na to, że Valve zakończyło produkcję Steam Link

Wszystko wskazuje na to, że Valve zakończyło produkcję Steam Link

Steam Link do pewnego momentu był dla Valve ważnym produktem, aczkolwiek życie zweryfikowało, że tego rodzaju urządzenie przynajmniej obecnie nie ma większej racji bytu. Dotychczasowa sprzedaż Steam Link nie mogła zadowalać dowodzącego Valve Gabe Newella czego efektem były częste promocje, które organizowano na ten sprzęt. Z jednej strony trochę szkoda, bo sama koncepcja była nader ciekawa i powinna przekonać konkretną grupę ludzi do kupna. Otóż Steam Link umożliwia wyświetlanie obrazu z gry bezpośrednio na ekranie telewizora i wykorzystuje do tego celu bezprzewodowe połączenie. W zestawie otrzymywaliśmy także dedykowany gamepad Steam Controller, który podobnie jak główny bohater nie zdołał przekonać społeczności do siebie i z tego też względu użytkownicy decydowali się na rozwiązania w postaci kontrolerów od Xbox One i Xbox 360.

Zgodnie z najnowszymi informacjami Valve wyczerpało ostatnie sztuki magazynowe Steam Link w Europie i nie zamierza kontynuować dalszej produkcji tego urządzenia.

Wszystko wskazuje na to, że Valve zakończyło produkcję Steam Link

Startowa cena wspomnianego urządzenia wynosiła 55 euro, co z jednej strony nie jest jakoś szczególnie wysoką kwotą, ale dla wielu w tym przypadku nieakceptowalną. Z tej sytuacji zdawało sobie sprawę Valve, które ostatnio oferowało Steam Link za cenę 11 zł (koszta wysyłki oscylowały na poziomie 60 złotych). Teraz wszystko wskazuje na to, że nadchodzi wieszczony od dawna koniec platformy amerykańskiego giganta. Poinformowano bowiem, że zapasy magazynowe urządzenia w Europie zostały już wyczerpane, z kolei w Stanach Zjednoczonych są dosłownie ostatnie sztuki. Co ważne firma nie mówi nic o dalszej produkcji, czyli wszystko wskazuje na koniec dalszego istnienia tego sprzętu. Nie mniej Steam potwierdził, że będzie nadal wspierał Steam Linka uaktualniając, chociażby dostępne na nim oprogramowanie.

O tym, że Valve kiepsko radzi sobie na rynku sprzętu niechaj świadczy fakt, że jakiś czas temu los Steam Link podzielił Steam Machines będący dziwną wariacją komputera i konsoli, który choć miał potencjał na dłuższą metę nie wzbudził w graczach zainteresowania sprzedając się poniżej oczekiwań kończąc swój żywot. Wychodzi więc na to, że twórcy Steam powinni skupić się na dalszym rozwijaniu najpopularniejszej obecnie platformy z cyfrowymi grami, bo tutaj radzą sobie znakomicie, a projektowanie i dystrybucję urządzeń pozostawić bardziej doświadczonym od siebie np. Sony i Microsoftowi.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wszystko wskazuje na to, że Valve zakończyło produkcję Steam Link

 0