Wydał 57000 USD z pożyczki "Covidowej" na kartę Pokémon. Grozi mu 20 lat więzienia

Wydał 57000 USD z pożyczki "Covidowej" na kartę Pokémon. Grozi mu 20 lat więzienia

Pożyczki i dotacje na przeciwdziałanie skutkom Covid-19 to w wielu krajach pomoc dla firm, które mogłyby inaczej nie przetrwać okresu zamknięcia w czasie pandemii. O pomoc starali się właściciele różnych działalności, ale okazuje się, że nie tylko. Dla jednego osobnika pożyczka taka stała się źródłem sfinansowania zakupu karty z Pokemonem i to nie byle jakiej karty. Za egzemplarz ten zapłacił 57000 dolarów.

Według prokuratury mieszkaniec Dublina w stanie Georgia złożył wniosek o pożyczkę na wypadek klęski żywiołowej (EIDL) dla swojej małej firmy, która zatrudniała dziesięć innych osób i miała dochód brutto w wysokości 235000 USD w ciągu 12 miesięcy. Jego wniosek został rozpatrzony pozytywnie i otrzymał 85000 dolarów. Okazało się jednak, że wnioskodawca kłamał na temat liczby pracowników w firmie i wysokości generowanych przez nią przychodów. Co więcej, zamiast na potrzeby firmy, pieniądze w większości zostały wykorzystane do sfinansowania zakupu karty Pokémon.

Zakup rzadkiej karty Pokémon za 57 tys. USD sfinansował z pożyczki na przeciwdziałanie skutkom Covid-19, którą wyłudził. Grozi mu za to nawet 20 lat więzienia i 250000 dolarów grzywny. 

Kwota 57000 dolarów jest jedną z 10 najwyższych w historii kart tej serii, jednak nie ujawnion,o który to był egzemplarz. Najdroższą kartą Pokémon, jaką kiedykolwiek sprzedano, była pierwsza edycja Shadowless Holographic Charizard z 1999 roku, która została sprzedana za 369000 USD w grudniu 2020 roku. Nie wiadomo jak wykryto oszustwo, jednak mężczyzna został oskarżony przez władze federalne i grozi mu nawet 20 lat więzienia oraz 250000 dolarów grzywny. 

Kart kolekcjonerskie stały się prawdziwym hitem w ostatnich miesiącach, a popyt na nie gwałtowni wzrósł. Niektóre sklepy wstrzymały nawet sprzedaż kart Pokémon, NBA i innych, gdy dochodziło do przepychanek między klientami, a nawet włamań i kradzieży kart. W sieci wiele osób podejrzewa jednak, że ceny karty kolekcjonerskich są sztucznie pompowane przez spekulantów, którzy zarabiają na handlu rzadkimi egzemplarzami.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wydał 57000 USD z pożyczki "Covidowej" na kartę Pokémon. Grozi mu 20 lat więzienia

 0