Xbox Series X i S z funkcją FPS Boost, która zwiększa liczbę kl./s w starszych tytułach

Xbox Series X i S z funkcją FPS Boost, która zwiększa liczbę kl./s w starszych tytułach

Właściciele konsol Xbox Series X i S już wkrótce otrzymają nową funkcję, której posiadacze PS5 będą mogli im zazdrościć. Ta związana jest ze wsteczną kompatybilnością, na którą Microsoft bardzo mocno stawiał od początku nowej generacji, starając się, by starsze tytuły działały na nowych Xboxach jeszcze lepiej niż na poprzednich. Kolejnym krokiem w tym kierunku ma być właśnie zapowiedziała funkcja FPS Boost, która znacząco zwiększy wydajność w wybranych tytułach, oferując w skrajnych przypadkach nawet czterokrotnie wyższą liczbę klatek na sekundę niż na oryginalnych platformach. Standardem ma być jednak podwojenie liczby klatek na sekundę.

Funkcja FPS Boost znacząco zwiększy wydajność w wybranych tytułach, oferując w skrajnych przypadkach nawet czterokrotnie wyższą liczbę klatek na sekundę.

Funkcja FPS Boost jest kontynuacją inicjatywy Microsoftu mającej na celu wspieranie starszych gier na nowszym sprzęcie. Na razie liczba gier obsługujących FPS Boost jest bardzo skromna, gdyż obejmuje jedynie pięć produkcji: Sniper Elite 4, UFC 4, New Super Lucky's Tale, Far Cry 4 i Watch Dogs 2. Microsoft twierdzi, że UFC 4 będzie działać z prędkością do 60 klatek na sekundę na konsoli Xbox Serii S, podczas gdy New Super Lucky's Tale może działać z prędkością do 120 klatek na sekundę. Gracze mogą aktywować FPS Boost, przechodząc do nowego przycisku „Opcje kompatybilności” w sekcji „Zarządzaj grą”. Po aktywowaniu FPS Boost pojawi się wskaźnik podobny do wskaźnika Quick Resume dla obsługiwanych gier. Oznacza to, że możemy wybrać grę z oryginalnym frameratem lub z aktywowanym FPS Boost. 

FPS Boost zostanie oficjalnie udostępniony wraz z nową aktualizacją systemu. Tym samym Microsoft jeszcze bardziej zbliża platformy Xbox do PC, koncentrując się na wstecznej kompatybilności ze starszymi tytułami. Nie da się ukryć, że nowa funkcja z pewnością będzie ciepło przyjęta przez graczy, którzy zawsze oczekują lepszej płynności i dobrze jest widać, że programiści Microsoftu cały czas pracują nad wykorzystaniem mocy nowej generacji konsol. Niemniej jednak osoby, które zakupiły Xboxa Series X i Series S, zapewne oczekują przede wszystkim nowych next-genowych gier dedykowanych konkretnie na te platformy. A z tym jak na razie jest krucho. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Series X i S z funkcją FPS Boost, która zwiększa liczbę kl./s w starszych tytułach

 0