Aorus GeForce GTX 1080 11 Gbps. Test GTX1080 z szybszą pamięcią GDDR5X

Aorus GeForce GTX 1080 11 Gbps. Test GTX1080 z szybszą pamięcią GDDR5X

Aorus GeForce GTX 1080 11 Gbps na pierwszy rzut oka wygląda potężnie, ale po bliższej inspekcji okazuje się, że testowana karta graficzna wcale nie jest AŻ tak duża. Parametry tej konstrukcji to 29 cm długości (a więc tylko o około 1,5 cm więcej niż wersja Founders Edition), 13,5 cm szerokości w najszerszym miejscu, 5,5 cm grubości (konstrukcja zajmuje 3 sloty w obudowie), a waga dochodzi do 1,5 kg. Kolorystyka całości to kolory czarny, pomarańczowy oraz biały, czyli barwy charakterystyczne już dla kart graficznych Aorus. Na samym środku modelu testowanej konstrukcji widoczne są białe poprzeczki: te pod spodem mają podświetlenie i układają się w charakterystyczny znak "X". Pod osłoną układu chłodzenia znajdują się trzy, zachodzące na siebie, 100-milimetrowe wentylatory, które owiewają aluminiowy radiator z pięcioma rurkami cieplnymi o średnicy 8 mm, które uprzednio odbierają ciepło z rdzenia graficznego GP104, pamięci GDDR5X oraz sekcji zasilania za pomocą dużego, miedzianego bloku.

Na odwrocie modelu Aorus GeForce GTX 1080 znajdziemy backplate z dużym, podświetlanym logotypem Aorusa oraz miedzianą wstawką nad GPU, która dodatkowo ma pomóc w odprowadzaniu ciepła. 

Z perspektywy wyjść obrazu, których jest łącznie pięć (3x DisplayPort, 1x HDMI i 1x DVI-D) widać, że testowana karta graficzna nie zmieści się do obudowy z innymi komponentami, jeśli użytkownik przeznaczy dla niej tylko dwa sloty w obudowie.

Na najbardziej wystawionym na widok ciekawskich boku karty graficznej (już po zamontowaniu w obudowie) użytkownik może zauważyć podświetlane logo z napisem Aorus oraz dwa złącza do zasilania 8-pin PEG. 

Cała konstrukcja prezentuje się naprawdę dobrze i zamontowana w obudowie zdecydowanie zwraca uwagę, co w przypadku obudowy z oknem/szkłem będzie zaletą. Natomiast jeśli komuś kompletnie nie zależy na wyglądzie i walory estetyczne idą na drugi lub nawet trzeci plan to sama obudowa w której znajdzie się karta graficzna raczej ma standardowy, zabudowany panel boczny, który skutecznie ukryje sprzęt w środku przed oczami właściciela i innych ciekawskich.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Aorus GeForce GTX 1080 11 Gbps. Test GTX1080 z szybszą pamięcią GDDR5X

 0