ASUS ROG Strix Arion (+ Patriot P300) - test gamingowej kieszeni na dysk SSD M.2

ASUS ROG Strix Arion (+ Patriot P300) - test gamingowej kieszeni na dysk SSD M.2

ASUS ROG Strix Arion (+ Patriot P300) - Budowa zewnętrzna i wykonanie

ASUS ROG Strix Arion zapakowano w gustowny kartonik w czarno-czerwonym kolorze, który przyozdobiono grafikami samego produktu, a na odwrocie znajdziecie specyfikację kieszeni. Co istotniejsze sama obudowa, jak i wszystkie dodatki, zostały świetnie zabezpieczone w środku, a to za sprawą zastosowania gęstej, twardej gąbki, która została wyprofilowana pod kształt sprzętu. Wewnątrz opakowania, oprócz samej kieszeni, znajdziemy niezbędną dokumentację, w tym instrukcję obsługi, kluczyk do otwierania obudowy, dodatkową gumową osłonę ze specjalnym uchwytem (karabińczykiem) w kształcie litery R z możliwością zawieszenia oraz dwa kable: USB-C na USB-C oraz USB-C na USB-A, co gwarantuje kompatybilność z szeroką gamą urządzeń, w tym laptopami, smartfonami, komputerami PC i konsolami do gier.

Arion robi też bardzo dobre pierwsze wrażenie, które tylko się potęguje po testach organoleptycznych. Obudowa wykonana została z aluminium w czarnym kolorze i zdaje się być bardzo solidna, więc powinna stanowić odpowiednią ochronę dla dysku nawet na wypadek upadku. Sprzęt jest też dość kompaktowy (jego wymiary to 124,5 x 47,7 x 10,9 mm), ale masa nie należy do najniższych (98 gramów), co akurat w tym przypadku zaliczamy na plus. Producent zadbał nawet o gamingowy design, który podkreślony jest przez kanciasty kształt z licznymi tłoczonymi wzorami, które nadają całości bardziej agresywnego i futurystycznego charakteru oraz podświetlenie RGB w ramach logo marki ROG i przezroczystego elementu w otworze w górnej części obudowy. Samo podświetlenie jest świetnie zrealizowane, a do tego wspiera technologię ASUS Aura Sync, dzięki czemu możemy zsynchronizować je z innymi urządzeniami i podzespołami, które obsługują ten system. Jakość wykonania samej kieszeni jest więc na naprawdę wysokim poziomie i trudno znaleźć tu cokolwiek, czego moglibyśmy się przyczepić. Gorzej ma się sprawa z dodatkowymi akcesoriami, bo choć nie mamy uwag co do gumowej osłony dodatkowo zabezpieczającej ROG Strix Arion przed upadkami, tak już karabińczyk jest wykonany z wątłego plastiku i dość łatwo można go złamać. Na szczęście nie nie stoi na przeszkodzie, by zastąpić go jakimś metalowym.  

Port USB typu C umieszczony został na dolnej krawędzi, a obok niego znajduje się otwór na kluczyk (typu szpilka), który służy do otwierania kieszeni  (system bliźniaczy do tego stosowanego w smartfonach, do wysuwania tacki SIM). Użycie go skutkuje zdjęciem pokrywy kieszeni, która zawiera miękkie podkładki rozpraszające ciepło. Montaż dysku w slocie M.2 jest tu niezwykle prosty, gdyż przebiega bardzo podobnie jak na płytach głównych, a zastosowanie śruby skrzydełkowej sprawia, że rzeczywiście możemy obyć się bez śrubokrętu. Co więcej, obudowa jest kompatybilna z SSD M.2 PCIe NVM Express o formacie 2230/2242/2260/2280. Jak na razie Arion ASUS ROG Strix Arion robi na nas naprawdę dobre wrażenie, przejdźmy zatem do testów, by przekonać się, na co naprawdę stać produkt ASUSa.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS ROG Strix Arion (+ Patriot P300) - test gamingowej kieszeni na dysk SSD M.2

 0