Ekonomiczne granie na małym ekranie – test 5 smartfonów do gier za mniej niż 1000 złotych

Ekonomiczne granie na małym ekranie – test 5 smartfonów do gier za mniej niż 1000 złotych

Smartfony w cenie poniżej 1000 złotych to zdecydowanie najpopularniejsza kategoria produktowa. Producenci gier doskonale zdają sobie z tego sprawę. Większość tytułów jest więc projektowana z myślą o pracy na urządzeniach ze średniej półki cenowej. Dzięki temu, wydając stosunkowo niewiele, możemy cieszyć się niemal pełnymi zasobami sklepu Play. Tanie granie jest jak najbardziej możliwe. Postanowiłem jednak sprawdzić jak wygląda kwestia komfortu takiej rozrywki. Testy obejmują 5 popularnych modeli smartfonów dostarczonych przez różnych producentów. Najtańsze z urządzeń kupimy już za niespełna 700 złotych. Najdroższa konstrukcja została natomiast wyceniona na nieco powyżej 950 złotych.

Smartfony w cenie poniżej 1000 złotych to zdecydowanie najpopularniejsza kategoria produktowa. Producenci gier doskonale zdają sobie z tego sprawę.

Najistotniejszym współczynnikiem oceny w recenzji została wydajność w grach.  Smartfony były testowane z wykorzystaniem 5 klasycznych tytułów oraz 2 gier z emulatora. Głównym kryterium doboru była ich popularność oraz możliwość uzyskania szerokiego przekroju w zakresie wymagań. Kolejną istotną kategorią poddaną ocenie były możliwości wyświetlacza. Gracze docenią duży rozmiar ekranu, jak również odpowiednio dostosowaną rozdzielczość. Podczas mobilnych rozgrywek niezwykle istotna okazuje się również widoczność wyświetlacza przy dużym nasłonecznieniu.

Ocena w mniejszym zakresie była uzależniona od typu wyświetlacza oraz powłoki ochronnej. Ostatnim z głównych kryteriów została wytrzymałość akumulatora. Zestaw dwóch testów obejmuje czas pracy podczas dużego i znikomego obciążenia. Każda dodatkowa godzina pracy może okazać się prawdziwym wybawieniem podczas podróży, czy nudnych wykładów. Oczywiście nie zabrakło również wyników z benchmarków, ogólnej oceny jakości sprzętu, czy testów foto. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami naszego porównania.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ekonomiczne granie na małym ekranie – test 5 smartfonów do gier za mniej niż 1000 złotych

 0