GeForce GTX 1060, Radeon RX 480 czy Radeon R9 Fury - Test porównawczy

GeForce GTX 1060, Radeon RX 480 czy Radeon R9 Fury - Test porównawczy

Sapphire Radeon R9 Fury Nitro 4 GB HBM

Sapphire Radeon R9 Fury Nitro 4 GB HBM - test

Model Nitro marki Sapphire jest bodaj najszybszym R9 Fury na rynku, a jednocześnie jednym z najłatwiej dostępnych w sklepach. Producent ustawił taktowanie rdzenia na 1050 MHz, a pamięci - 500 MHz. Za chłodzenie akceleratora odpowiada bardzo masywny radiator, składający się z aluminiowego użebrowania, miedzianych rurek cieplnych i trzech wentylatorów o niezbyt typowej średnicy 85 mm, które zatrzymują się w spoczynku i sytuacjach niewielkiego obciążenia. Dodatkowo, na rewersie laminatu znajdziemy backplate. Do prawidłowego uruchomienia karty niezbędne jest podłączenie dwóch wtyczek PCIe 8-pin. 

XFX Radeon RX 480 GTR Black Edition 8 GB GDDR5

XFX Radeon RX 480 GTR Black Edition 8 GB GDDR5 - test

Widoczny na powyższym zdjęciu akcelerator to w chwili obecnej jedna z bogatszych propozycji w katalogu XFX. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj relatywnie wysokie i co nawet istotniejsze, stabilne O/C rdzenia do poziomu 1338 MHz - któremu to jednak akompaniują w ogóle nieprzyśpieszone i pracujące przy sugerowanych 2000 MHz pamięci. Model GTR Black chłodzony jest poprzez radiator oparty na ciepłowodach z dwoma wentylatorami i posiada backplate. Co ciekawe, wspomniane wentylatory mogą zostać beznarzędziowo wymienione na inne. Producent posiada w ofercie szereg alternatywnych jednostek. Jeśli chodzi o zasilanie, to opiera się ono na pojedynczej wtyczce PCIe 8-pin. 

Zotac GeForce GTX 1060 AMP! 6 GB GDDR5

Zotac GeForce GTX 1060 AMP! 6 GB GDDR5 - test

AMP! to najszybszy GTX 1060 spod szyldu Zotac dostępny w Polsce. Jak przystało na przedstawiciela architektury Pascal taktowanie bazowe jest dość wysokie i wynosi 1557 MHz. A na tym nie koniec, bo tryb Boost oszacowano na 1771 MHz. I to cały czas ledwie ułamek możliwości średniaka od Zielonych, wszak realna częstotliwość w grach szybuje jeszcze wyżej. Zastosowany system chłodzenia składa się z aluminiowego użebrowania, dwóch ciepłowodów i takiej samej liczby wentylatorów o średnicy 90 mm. Backplate'u tym razem nie uświadczymy. Umieszczając kartę w obudowie komputera należy pamiętać o wtyczce PCIe 6-pin. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce GTX 1060, Radeon RX 480 czy Radeon R9 Fury - Test porównawczy

 0