Test ACTINA PACT - PC dla gracza z AMD Ryzen 2700X i GeForce GTX 1070

Test ACTINA PACT - PC dla gracza z AMD Ryzen 2700X i GeForce GTX 1070

Porty I/O

Na przednim panelu komputera znajdziemy dwa porty USB 2.0, dwa porty USB 3.0 oraz gniazdo słuchawkowe oraz mikrofonowe. Wszystkie porty, podobnie jak i logo producenta obudowy (IN WIN), są efektownie podświetlane na niebieski kolor.

Test ACTINA PACT - PC dla gracza z AMD Ryzen 2700X i GeForce GTX 1070

Z tyłu komputera otrzymujemy tyle portów, ile oferuje zastosowana płyta główna MSI X470 GAMING PLUS. W sumie aż osiem USB (2 x 2.0, 4 x 3.0 oraz 2 x 3.1), czyli bardzo rozsądną ilość. Ponadto możemy liczyć na port PS/2 dla klawiatur lub myszek dla bardzo wymagających graczy, optyczne wyjście audio w standardzie TOSlink oraz gniazdo Ethernet. Wyjścia obrazu w tym wypadku nie będą miały znaczenia, bo nie można ich w żaden sposób wykorzystać.  

Test ACTINA PACT - PC dla gracza z AMD Ryzen 2700X i GeForce GTX 1070

Wnętrze obudowy

Zastosowana obudowa to IN WIN 303, której możliwości są ogólnie znane. To solidny kawał stali, której grubość wynosi aż 1,2 mm w całości konstrukcji. Jest to bardzo dobra obudowa do wyeksponowania efektownie wyglądających pętli chłodzenia cieczą i wentylatorów RGB od Lian Li, które w tym wypadku otrzymujemy. Chłodnica o szerokości 360 mm jest ułożona, w przeciwieństwie do obudów innych producentów, w pozycji stojącej zamiast leżącej, co pozwala ukazać więcej efektownie podświetlanych wentylatorów. Nie sposób jednak nie odnieść wrażenia, że węże systemu AIO Fractal Design Celsius S36 są troszkę za krótkie i być może instalacja chłodnicy z wężami skierowanymi w tył obudowy poprawiłaby estetykę całości. Ale jak możecie zobaczyć zarówno na załączonych zdjęciach, jak i filmie, jest i tak co najmniej dobrze.

​    ​Test ACTINA PACT - PC dla gracza z AMD Ryzen 2700X i GeForce GTX 1070

 

Możliwości rozbudowy konfiguracji w przyszłości

Komputer zbudowany jest z absolutnie standardowych komponentów, więc wszystko można dowolnie rozbudować. Producent w komplecie dołącza wszystkie niewykorzystane wiązki kabli do zasilacza. Jest to w tym przypadku Thermaltake Smart Power o mocy 750 W, więc jak najbardziej można wymienić kartę graficzną na mocniejszą, a nawet dołożyć jeszcze drugą. W przyszłości być może będzie też możliwość instalacji 10-, a nawet 16-rdzeniowych procesorów Ryzen. Zarówno zasilacz, jak i płyta główna oraz system chłodzenia cieczą, bez problemu powinny sobie z tym zadaniem poradzić. Z opcji rozbudowy warto zauważyć jeszcze jedno złącze na nośnik SSD M.2 PCI-Express 3.0 x4, więc w przyszłości można zainstalować tam wydajniejszy i być może pojemniejszy nośnik SSD na system z wysokiej półki wydajnościowej. 

Test ACTINA PACT - PC dla gracza z AMD Ryzen 2700X i GeForce GTX 1070

Kultura pracy

Za chłodzenie procesora odpowiada pętla chłodzenia cieczą Fractal Design Celsius S36. Na jej chłodnicy zamontowano trzy wentylatory 120 mm Lian Li BORA PWM RGB - których szybkość można regulować za pomocą pilota od kontrolera obrotów i podświetlenia. Rozpiętość obrotów wentylatorów wynosi 800-1900 obr./min i blisko maksymalnej prędkości robią się one słyszalne - głośność komputera przekracza już wtedy 40 dBA. Problemem komputera jest jednak to, że praktycznie nie ma tu żadnego wentylatora wtłaczającego chłodne powietrze do obudowy (a mogłyby być nawet trzy w podłodze) i troszkę cierpi na tym karta graficzna, a pośrednio także procesor, ponieważ GTX 1070 znacząco podgrzewa wnętrze obudowy podczas grania w wymagające tytuły. Jest też wtedy głośny i prawdę mówiąc jest to troszkę dokuczliwe. Prawdopodobnie gdyby wykorzystano oryginalne wentylatory dostarczane z pętlą AIO do zasysania chłodnego powietrza w podłodze obudowy, byłoby nieco lepiej.

Test ACTINA PACT - PC dla gracza z AMD Ryzen 2700X i GeForce GTX 1070

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ACTINA PACT - PC dla gracza z AMD Ryzen 2700X i GeForce GTX 1070

 0