Test ACTINA PACT - PC dla gracza z AMD Ryzen 2700X i GeForce GTX 1070

Test ACTINA PACT - PC dla gracza z AMD Ryzen 2700X i GeForce GTX 1070

Porty I/O

Na przednim panelu komputera znajdziemy dwa porty USB 2.0, dwa porty USB 3.0 oraz gniazdo słuchawkowe oraz mikrofonowe. Wszystkie porty, podobnie jak i logo producenta obudowy (IN WIN), są efektownie podświetlane na niebieski kolor.

Test ACTINA PACT - PC dla gracza z AMD Ryzen 2700X i GeForce GTX 1070

Z tyłu komputera otrzymujemy tyle portów, ile oferuje zastosowana płyta główna MSI X470 GAMING PLUS. W sumie aż osiem USB (2 x 2.0, 4 x 3.0 oraz 2 x 3.1), czyli bardzo rozsądną ilość. Ponadto możemy liczyć na port PS/2 dla klawiatur lub myszek dla bardzo wymagających graczy, optyczne wyjście audio w standardzie TOSlink oraz gniazdo Ethernet. Wyjścia obrazu w tym wypadku nie będą miały znaczenia, bo nie można ich w żaden sposób wykorzystać.  

Test ACTINA PACT - PC dla gracza z AMD Ryzen 2700X i GeForce GTX 1070

Wnętrze obudowy

Zastosowana obudowa to IN WIN 303, której możliwości są ogólnie znane. To solidny kawał stali, której grubość wynosi aż 1,2 mm w całości konstrukcji. Jest to bardzo dobra obudowa do wyeksponowania efektownie wyglądających pętli chłodzenia cieczą i wentylatorów RGB, które w tym wypadku otrzymujemy. Chłodnica o szerokości 360 mm jest ułożona, w przeciwieństwie do obudów innych producentów, w pozycji stojącej zamiast leżącej, co pozwala ukazać więcej efektownie podświetlanych wentylatorów. Nie sposób jednak nie odnieść wrażenia, że węże systemu AIO Fractal Design Celsius S36 są troszkę za krótkie i być może instalacja chłodnicy z wężami skierowanymi w tył obudowy poprawiłaby estetykę całości. Ale jak możecie zobaczyć zarówno na załączonych zdjęciach, jak i filmie, jest i tak co najmniej dobrze.

​    ​Test ACTINA PACT - PC dla gracza z AMD Ryzen 2700X i GeForce GTX 1070

 

Możliwości rozbudowy konfiguracji w przyszłości

Komputer zbudowany jest z absolutnie standardowych komponentów, więc wszystko można dowolnie rozbudować. Producent w komplecie dołącza wszystkie niewykorzystane wiązki kabli do zasilacza. Jest to w tym przypadku Thermaltake Smart Power o mocy 750 W, więc jak najbardziej można wymienić kartę graficzną na mocniejszą, a nawet dołożyć jeszcze drugą. W przyszłości być może będzie też możliwość instalacji 10-, a nawet 16-rdzeniowych procesorów Ryzen. Zarówno zasilacz, jak i płyta główna oraz system chłodzenia cieczą, bez problemu powinny sobie z tym zadaniem poradzić. Z opcji rozbudowy warto zauważyć jeszcze jedno złącze na nośnik SSD M.2 PCI-Express 3.0 x4, więc w przyszłości można zainstalować tam wydajniejszy i być może pojemniejszy nośnik SSD na system z wysokiej półki wydajnościowej. 

Test ACTINA PACT - PC dla gracza z AMD Ryzen 2700X i GeForce GTX 1070

Kultura pracy

Za chłodzenie procesora odpowiada pętla chłodzenia cieczą Fractal Design Celsius S36. Na jej chłodnicy zamontowano trzy wentylatory 120 mm bliżej nieokreślonego producenta, których szybkość można regulować za pomocą pilota od kontrolera obrotów i podświetlenia. Rozpiętość obrotów wentylatorów wynosi 800-1900 obr./min i blisko maksymalnej prędkości robią się one słyszalne - głośność komputera przekracza już wtedy 40 dBA. Problemem komputera jest jednak to, że praktycznie nie ma tu żadnego wentylatora wtłaczającego chłodne powietrze do obudowy (a mogłyby być nawet trzy w podłodze) i troszkę cierpi na tym karta graficzna, a pośrednio także procesor, ponieważ GTX 1070 znacząco podgrzewa wnętrze obudowy podczas grania w wymagające tytuły. Jest też wtedy głośny i prawdę mówiąc jest to troszkę dokuczliwe. Prawdopodobnie gdyby wykorzystano oryginalne wentylatory dostarczane z pętlą AIO do zasysania chłodnego powietrza w podłodze obudowy, byłoby nieco lepiej.

Test ACTINA PACT - PC dla gracza z AMD Ryzen 2700X i GeForce GTX 1070

 

Komentarze do: Test ACTINA PACT - PC dla gracza z AMD Ryzen 2700X i GeForce GTX 1070