Test karty graficznej XFX RX 460 Single Fan 2 GB: RX 460 vs R7 370 vs GTX 950

Test karty graficznej XFX RX 460 Single Fan 2 GB: RX 460 vs R7 370 vs GTX 950

XFX RX 460 SF dotarł do redakcji w miniaturowym kartoniku w czarno-czerwonej tonacji, na którym wylistowano najważniejsze cechy znajdującego się wewnątrz akceleratora. Rozmiary opakowania można przyrównać do dawnych pudełek z grami. Wewnątrz? Tytułowa karta, adapter z dwóch Moleksów do PCIe 6-pin, nośnik ze sterownikami, karta gwarancyjna i... naprawdę dużo wypełniacza (tektury), bo choć opakowanie jest w istocie niewielkie, to sama karta wypada jeszcze skromniej.

Laminat mierzy zaledwie 180 mm, a plastikowa maskownica tylko nieznacznie wystaje poza jego obrys. Samo chłodzenie również nie należy do gigantów: monolityczny aluminiowy radiator z centralnie umieszczonym wentylatorem osiowym o średnicy 90 mm. Co istotne, faktycznie chłodzony jest tylko rdzeń Baffin Pro. Pozostałe komponenty, tj. sekcja zasilania i pamięci GDDR5, nie otrzymały jakichkolwiek odpromienników - owiewa je natomiast strumień powietrza z wentylatora.

Na odwrocie nie znajdziemy ani backplate'u, ani żadnej szyny usztywniającej - ale nie ma takiej potrzeby, bo karta jest nader lekka. Mimo wszystko producent zadbał o aspekt wizualny, stosując barwioną, głęboko czarną płytkę drukowaną. Jako, iż polakierowany został także radiator, RX 460 SF prezentuje się naprawdę przyjemnie. Jedyne istotne zastrzeżenia można mieć do wspomnianej w poprzednim akapicie maskownicy. Tak, wiem że to produkt budżetowy, ale zastosowane tworzywo...

Krawędź boczna, poza skrajnie ulokowanym złączem PCIe 6-pin, nie zawiera dosłownie niczego. Dla przypomnienia - CrossFire obsługiwane jest poprzez technikę XDMA, a zatem nie wymaga użycia mostka.

Zestaw wyjść obrazu jest uboższy niż w przypadku referencyjnego RX-a 480. Opisywany akcelerator podłączymy do monitora za pomocą jednego z trzech złącz: DisplayPort 1.3 / 1.4 HDR, DVI-D, HDMI 2.0b. Podobnie jak każdy inny Polaris, model RX 460 nie obsługuje sygnału analogowego - to duży minus w przypadku skrajnie budżetowej konstrukcji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test karty graficznej XFX RX 460 Single Fan 2 GB: RX 460 vs R7 370 vs GTX 950

 0