Test KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER Gamer (1-Click OC). Tania i dobra karta?

Test KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER Gamer (1-Click OC). Tania i dobra karta?

KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER Gamer: opakowanie

Recenzowana karta KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER Gamer (1-Click OC) dotarła do mnie w średniej wielkości pudełku, którego kolorystyka opiera się głównie na barwie zielonej, tradycyjnie kojarzonej z firmą NVIDIA, wraz z towarzyszącą czernią. Front częstuje nas wizerunkiem schowanego w cieniu jegomościa, w nieco innym wydaniu niż dla wcześniej recenzowanych produktów tej marki, oraz informuje o zastosowanym układzie graficznym i serii, do której należy produkt, dodatkowo dostarczając krótki wykaz najistotniejszych, według producenta, technologii. Natomiast na odwrocie przeczytamy solidną porcję marketingowych haseł, na temat tego, dlaczego warto wybrać właśnie ten produkt i w jaki sposób możemy spożytkować jego potencjał. W środku, oprócz akceleratora, znajduje się podstawowa instrukcja obsługi (montaż i instalacja sterowników) oraz przejściówka 2x Molex -> 8-pin.

Test KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER Gamer (1-Click OC). Tania i dobra karta?

KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER Gamer: wymiary, system chłodzenia

Opisywana KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER Gamer (1-Click OC) bez dwóch zdań nie należy do grona najdłuższych kart graficznych, jakie miałem okazję testować – całość mierzy około 26,5 cm i warto przy tym dodać, że system chłodzenia trochę wystaje poza laminat. Wspomniany cooler jest dwuczęściowy i tak jeden blok aluminium chłodzi sekcję zasilania, zaś drugi, dodatkowo wspomagający się dwiema rurkami heatpipe, odpowiada za warunki pracy GPU oraz pamięci. Wysokość akceleratora jest standardowa, tzn. zajmuje on w komputerze dokładnie dwa sloty. Z kolei rozpraszaniem ciepła zajmują się trzy wentylatory o średnicy 80 mm. Co ciekawe, te ostatnie nie pracują w trybie półpasywnym, przez co obracają się także w spoczynku (dotychczas recenzowane konstrukcje tej marki na ogół nie były obarczone opisywaną przypadłością).

Test KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER Gamer (1-Click OC). Tania i dobra karta?

KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER Gamer: rewers, zasilanie, iluminacja

Firma KFA2 zdecydowała się zamontować metalową płytkę usztywniającą (ang. backplate) na rewersie laminatu i osłonę coolera wykonaną z tego samego materiału, a to podnosi walory wizualne oraz subiektywną ocenę jakości wykonania, zapewniając też ochronę elementów elektronicznych na odwrocie PCB. Dodatkowe złącze zasilania to pojedyncza sztuka 8-pin, w zupełności wystarczająca przy tym zużyciu energii oraz dopuszczalnym limicie mocy, wynoszącym dokładnie 200 W. Wspomniane wcześniej wentylatory są dodatkowo podświetlane diodami LED, przy czym iluminacja jest statyczna, ergo nie można zmieniać jej kolorystyki czy trybu działania, a nawet jej wyłączyć. W temacie firmowego oprogramowania mamy aplikację Xtreme Tuner Plus, za pomocą której możemy aktywować tryb 1-Click OC (+15 MHz i limit mocy podbity do 200 W), a także ręcznie dostosować parametry pracy.

Test KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER Gamer (1-Click OC). Tania i dobra karta?

KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER Gamer: złącza wideo

Jeżeli chodzi o złącza wideo, do dyspozycji mamy po jednym DisplayPort 1.4, DVI-D oraz HDMI 2.0b. Jest to więc odejście od typowo praktykowanego w przypadku Turingów zestawu trzech DisplayPort, pojedynczego HDMI oraz dodatkowego USB Type-C, realizującego standard dla urządzeń wirtualnej rzeczywistości VirtualLink. Odnośnie kwestii związanych z tą decyzją, wszystko wskazuje na to, że po prostu taka była wola producenta. Po pierwsze, akceleratory tej klasy posiadają zróżnicowane pakiety gniazd. Po drugie, warto popatrzeć na przypadek będącego niżej w hierarchii układu GeForce RTX 2060, gdzie referencyjny wariant Founders Edition jest jedną z nielicznych konstrukcji wyposażonych w USB-C (skrócona nazwa standardu), z kolei projekty partnerów zielonych najczęściej są go pozbawione. Trudno zatem mówić, aby w przypadku któregokolwiek GPU firma NVIDIA wydawała odgórne polecenia, jakie wyjścia montować. Zaś na deser dodam jeszcze, że chociaż zestaw wyjść obrazu jest relatywnie skromny, bo trzyelementowy, to jednak powinien być bardziej niż wystarczający dla większości nabywców.

Test KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER Gamer (1-Click OC). Tania i dobra karta?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER Gamer (1-Click OC). Tania i dobra karta?

 0