Test płyty głównej MSI Z270 Gaming Pro Carbon

Test płyty głównej MSI Z270 Gaming Pro Carbon

Do sprawdzenia zużycia energii posłużył watomierz Voltcraft Energy Logger 4000F, charakteryzujący się klasą dokładności na poziomie ±1% oraz pracą w trybie True RMS. Ta ostatnia cecha zapewnia pomiar rzeczywistej wartości skutecznej, czyli faktycznie pobieranej przez urządzenie, a nie średniej podawanej przez tanie mierniki. Napięcie w sieci elektrycznej to oczywiście 230 V, natomiast częstotliwość 50 Hz. Wszelkie wartości na wykresach odnoszą się do kompletnej platformy testowej.

Obciążenie generowane było przez 15-minutowy przebieg testu LinX w wersji 0.6.4, natomiast w spoczynku przez 10 minut wyświetlany był jedynie pulpit. Ze względu na wysoką klasę sprzętu pomiarowego, w obu przypadkach wahania wskazań okazały się bardzo niewielkie, w zasadzie nieprzekraczające 1 W. Dlatego też jako odczyt właściwy przyjmuję wartość najczęściej pojawiającą się na wyświetlaczu watomierza.

Spoczynek

Test płyty głównej MSI Z270A Gaming Pro Carbon

Obciążenie

Test płyty głównej MSI Z270A Gaming Pro Carbon

Dzisiejszy bohater to kolejna konstrukcja, która dołączyła do elitarnego grona 49 W poboru prądu w spoczynku. Pod obciążeniem również jest bardzo dobrze, wszak Z270 Gaming Pro Carbon zanotował rezultat zaledwie o 3 W gorszy od Z270 Killer SLI ze stajni ASRock, który jest liderem zestawienia. Porównując uzyskane wyniki do poprzednika, jest po prostu zauważalnie lepiej, co może tylko cieszyć.

Komentarze


Ładuję...