Wielki test chłodzeń CPU 2016: podsumowanie

Wielki test chłodzeń CPU 2016: podsumowanie

Cooler Master V8 v2

Cooler Master V8 to kolejny cooler kształtem nawiązujący do sportowych samochodów. Plastikowa nakładka na grzbiecie przypomina maskę, a dodatkowe małe radiatory trzymające się na rurkach cieplnych miały chyba nadać całości agresywnego charakteru... Cóż, trzeba przyznać, że design  jest bardzo udziwniony, i zdecydowanie ma cieszyć oko właściciela przez okno w bocznej ściance obudowy. Konstrukcja radiatora bazuje na czterech rurkach cieplnych biegnących do finów podstawowego radiatora, oraz kolejnych poprowadzonych do mniejszych, dodatkowych odpromienników wiszących praktycznie w powietrzu. Producent deklaruje także, że podobnie jak MasterAir Maker 8, V8 działa na zasadzie komory parowej.

Wydajność wypada niestety kiepsko, zwłaszcza jeśli uwzględnimy wysoką cenę. Coolery kosztujące połowę mniej uzyskują podobne wyniki, pracując na dodatek ciszej - bo cisza zdecydowanie nie jest domeną tego modelu. Sporo dokuczliwego szumu prawdopodobnie wniosły dodatkowe mini radiatory przed pierwszym i za drugim wentylatorem. To typowe dla takich konfiguracji.

I na koniec system montażu - jest, przynajmniej na platformach AMD, niewygodny. Najlepiej przed montażem odkręcić wentylatory i zdjąć je z całą osłoną. Potrzebny jest do tego klucz imbusowy, którego nie ma w komplecie. Ale nawet po zdjęciu wentylatorów nie można wygodnie przykręcić śrub, gdyż przeszkadzają rurki cieplne od bocznych radiatorów. Troszkę pomaga dołączony do kompletu kluczyk oczkowy, ale i tak brak możliwości dokręcania śrub w inny sposób jest irytujący. Na pocieszenie - cooler nie powinien blokować możliwości instalacji modułów pamięci RAM do ok. 4 cm. Marne to jednak pocieszenie patrząc na wydajność, kulturę pracy i cenę produktu.

  pozwala na montaż modułów pamięci RAM z umiarkowanie wysokim radiatorem, ładnie się prezentuje w obudowie z oknem

  słaba wydajność, niska kultura pracy, irytujący system montażu, cena kompletnie nie adekwatna do możliwości

Cena (na dzień 12.7.2017): około 390 zł

Cooler Master V8 v2

Do testu dostarczył:

https://coolermaster.com

Ten produkt zakupisz w:   https://www.morele.net/komputery/chlodzenie-komputerowe/chlodzenie-cpu-633/

 

Specyfikacja

CoolerMaster V8 v2
Wymiary całkowite (długość x szerokość × wysokość) 154x150x167 mm
Waga coolera 964 g
Model zastosowanego wentylatora 2 x 140 mm
Rozpiętość obrotów wentylatorów (nominalna) 600-1600
Kontrola obrotów wentylatora PWM
Kompatybilny z podstawkami Intel LGA 775/1150/1151/1155/1156/1366/2011/2011-3
AMD FM1/FM2/FM2+/AM2/AM2+/AM3/AM3+   

 

Galeria produktu

CoolerMaster V8

CoolerMaster V8

CoolerMaster V8

CoolerMaster V8

Krzysztof Opacki
Krzysztof Opacki Redaktor

Magister fizyki, jeden z najdłużej aktywnych dziennikarzy technologicznych w Polsce. Wieloletni współpracownik PCLab.pl, w przeszłości także egielda.com.pl. Prywatnie fan Realu Madryt oraz Jose Mourinho.

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...