Wielki test chłodzeń CPU 2016: podsumowanie

Wielki test chłodzeń CPU 2016: podsumowanie

Dynatron L5

Dynatron to mniej znana marka na rynku, jej produkty ciężko kupić w naszym kraju. Produkuje zarówno układy chłodzenia dla stacji roboczych, jak i zwykłych PCtów - także takich w obudowach mini-ITX. Model L5 jest wyposażony w chodnicę 120 mm i cichą pompkę, która nie jest zintegrowana - jak w większości zestawów AIO - z blokiem wodnym. Pompka znajduje się bowiem przy chłodnicy. Mimo niewielkich rozmiarów, pompka jest w stanie przetłoczyć aż 0,84 L cieczy w ciągu minuty - co jest dobrym wynikiem, i pozwala myśleć o dobrej wydajności. L5 ma w komplecie dołączone dwa wentylatory. Można skorzystać z jednego, albo zbudować konfigurację push-pull.

A jak jest w rzeczywistości z wydajnością? Niestety dość przeciętnie, jest to zestaw cichy - ale dobry raczej tylko do chłodnych procesorów. Zarówno z jednym, jak i z dwoma wentylatorami układ wypada bardzo przeciętnie. Na dodatek dołożenie drugiego wentylatora ma skutek uboczny. Wydajność jest co prawda nieco lepsza, ale tworzą się turbulencje powietrza - i całość pracuje głośniej. Z uwagi na dość dobrą cenę można go jednak polecić do małych PC w obudowach mini-ITX.

Nie mam uwag co do systemu montażu - ten jest solidny i dość prosty.

  bardzo dobra jakość wykonania, nie utrudnia montażu pamięci RAM z wysokim radiatorem, wydajność i kultura pracy idą tutaj w parze, dodatkowy wentylator do chłodzenia sekcji zasilania procesora, cena nie jest niska - ale dalej rozsądna

  błąd w instrukcji dotyczący podkładek pod śrubki

Cena (na dzień 12.7.2017): około 240 zł

Dynatron L5

Do testu dostarczył:

Dynatron L5

https://dynatron-corp.com

 

Specyfikacja

Dynatron L5
Wymiary całkowite (długość x szerokość × wysokość) 165x120x40 mm
Waga coolera 1100 g
Model zastosowanego wentylatora 2 x 120 mm
Rozpiętość obrotów wentylatorów (nominalna) 900-2300
Kontrola obrotów wentylatora PWM
Kompatybilny z podstawkami Intel LGA 1150/1151/1155/1156/1366/2011/2011-3
AMD FM1/FM2/FM2+/AM2/AM2+/AM3/AM3+

 

Galeria produktu

Dynatron L5

Dynatron L5

Dynatron L5

Krzysztof Opacki
Krzysztof Opacki Redaktor

Magister fizyki, jeden z najdłużej aktywnych dziennikarzy technologicznych w Polsce. Wieloletni współpracownik PCLab.pl, w przeszłości także egielda.com.pl. Prywatnie fan Realu Madryt oraz Jose Mourinho.

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...