120 megapikselowy sensor od Canona zaprezentowany w akcji

120 megapikselowy sensor od Canona zaprezentowany w akcji

Popularny producent aparatów postanowił zaprezentować możliwości jednego z najnowszych i najbardziej zaawansowanych sensorów na świecie.

Firma Canon we wrześniu 2015 ogłosiła, że pracuje nad nowymi matrycami CMOS o ultra wysokiej rozdzielczości. Kluczowy jest tutaj 120MXS z szokującą liczbą 13 280 x 9 184 pikseli (120 megapikseli). Od tamtej pory prezentowano go kilkukrotnie, ale bez konkretnych szczegółów, jednak teraz popularny producent zdecydował się opublikować filmik ukazujący wspomniane urządzenie w akcji. Jak wspominaliśmy 120MXS, jest matrycą CMOS posiadającą 60x efektywnych pikseli przy zastosowaniu rozdzielczości Full HD z kolei jego rozmiar, odpowiada APS-H (29,22 mm x 20,20 mm), a układ pikseli wynosi 2,2 μm x 2,2 μm z 122 milionami efektywnych pikseli. Jak więc widzimy, technicznie wszystko wygląda po prostu wyśmienicie.

Poziom detali uchwyconych przez najnowsze rozwiązanie Canona potrafi zszokować

Ultra-wysoka rozdzielczość powstaje dzięki równoległemu przetwarzaniu sygnału, który zapisuje się z dużą prędkością z wielu pikseli zaś progresywny odczyt każdego piksela o wartości 9,4 fps, jest możliwy dzięki 28 kanałom wyjściowym sygnału cyfrowego (jest on dostępny przykładowo w trybie RGB). Natomiast najnowszy klip autorstwa Canona ukazuje niezwykle wysoki poziom detali, które wykrywa jedynie czujnik tego kalibru, a najdrobniejsze szczegóły utracone w klasycznym Full HD są wyraźnie zauważalne za sprawą 120 megapikselowego rozwiązania. Osiągnięcie takiej techniki, to bez wątpienia fascynująca kwestia, ale też odrobinę przerażająca bowiem pokazuje możliwości ewentualnej kontroli otoczenia z dystansu przy użyciu odpowiedniego aparatu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: 120 megapikselowy sensor od Canona zaprezentowany w akcji

 0