13. grudnia wraz z procesorami Zen zobaczymy topowe płyty główne

13. grudnia wraz z procesorami Zen zobaczymy topowe płyty główne

Od paru dni wiadomo, że 13. grudnia AMD zaprezentuje procesory oparte na architekturze Zen - podczas wydarzenia o wdzięcznej nazwie New Horizon. Według najświeższych doniesień, zobaczymy wówczas także topowe płyty główne z chipsetem X370.

Odpowiednie konstrukcje miałoby ze sobą zabrać kilku niesprecyzowanych jak dotąd producentów. Jeśli chodzi o nadrzędną funkcję najpotężniejszego z nowych układów logiki - głośno mówi się o rozbudowanym mechanizmie overclockingu. Spodziewać się można ponadto wsparcia dla technik multi-GPU, Nvidia SLI oraz AMD CrossFireX, a także zintegrowanych kontrolerów M.2 NVMe, SATA Express i USB 3.1. Niemal na pewno wiadomo natomiast, że X370 będzie pierwszym w historii chipsetem AMD obsługującym pamięci DDR4.

Nie jest jasnym, które z wyżej wymienionych cech odziedziczą tańsze B350 oraz A320.

AMD Zen płyty główne X370

Przypomnijmy, że New Horizon odbywa się na trzy tygodnie przed CES 2017, gdzie pojawi się już zapewne większość nowości. Event AMD służy głównie przetarciu szlaków dla samych procesorów Zen. W centrum wydarzenia powinien znaleźć się model SR7, który docelowo ma stanowić konkurencję dla topowych, konsumenckich jednostek Intela, tj. Core i7 7700K i Core i5 7600K.

Pokaż / Dodaj komentarze do: 13. grudnia wraz z procesorami Zen zobaczymy topowe płyty główne

 0