145 pierwszych numerów Nintendo Power do przeczytania w Sieci

145 pierwszych numerów Nintendo Power do przeczytania w Sieci

Nintendo Power, jeden z najbardziej ikonicznych magazynów o grach wideo w historii, to ogromne źródło nostalgii. Periodyk ten ukazywał się  przez aż 24 lata, a zakończył swoją działalność w grudniu 2012.

Od dziś, poprzez serwis archive.org, wszyscy zainteresowani mogą sięgnąć po archiwalne numery Nintendo Power, począwszy od #1 z lipca 1988 na #145 z czerwca 2001 skończywszy. To łącznie 13 lat historii.


James Rolfe, znany jako Angry Video Game Nerd, poświęcił "Nintendo Power" cały odcinek swojego youtube'owego show.

W czasach gdy większość growych publikacji nie ukazuje się już w formie papierowej, jest to niesamowity relikt przeszłości, wraz z kiczowatymi reklamami gier, unikatowymi ilustracjami czy plakatami, o listach do redakcji nie wspominając. Dzieciaki nigdy nie dowiedziałyby się, co to Konami Code bez Nintendo Power. Albo jak zdobyć dodatkowych 100 żyć w Super Mario Bros. Interesującą ciekawostką mogą być także rankingi najpopularniejszych gier czytelników.

Te 145 numerów to także niezły materiał źródłowy do odtworzenia emocji towarzyszących informacjom na temat nadchodzących konsol kolejnych generacji od Big N (tak, również Virtual Boya ;) ).

Tę nostalgiczną wycieczkę możecie rozpocząć TUTAJ

Pokaż / Dodaj komentarze do: 145 pierwszych numerów Nintendo Power do przeczytania w Sieci

 0