15,5 miliona zasilaczy do laptopów Toshiba wycofywanych. Jest ryzyko pożaru

15,5 miliona zasilaczy do laptopów Toshiba wycofywanych. Jest ryzyko pożaru

Dnia 21 lutego Dynabook Americas podjęło decyzję o rozpoczęciu akcji wycofywania 15,5 miliona zasilaczy stworzonych dla laptopów Toshiba. Przyczyną jest ryzyko przegrzania, co może doprowadzić nawet do pożaru.

15,5 miliona zasilaczy zagrożonych

Firma Dynabook Americas, dawniej po prostu Toshiba, rozpoczęła akcję mającą na celu wycofanie 15,5 miliona zasilaczy sieciowych do laptopów Toshiba. Dotyczy to modeli sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie w okresie od kwietnia 2008 roku do kwietnia 2014 roku. Powodem jest tutaj problem, który sprawia, że dotknięte nim zasilacze są podatne na przegrzewanie się. Osiąganie przez nie zbyt wysokiej temperatury może z kolei doprowadzić do powstania iskry, która może spowodować spalenie się samego zasilacza lub nawet pożar.

Dotyczy to modeli sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie w okresie od kwietnia 2008 roku do kwietnia 2014 roku

Dynabook Americas miało otrzymać 679 raportów dotyczących właśnie spalenia, stopienia, przegrzewania albo zapalenia. Część z tych przypadków, dokładnie 43, miało zakończyć się niewielkimi poparzeniami.

Wadliwy nie jest cały zasilacz

Ponad 15 milionów egzemplarzy to potężna ilość. Wycofywanie wadliwych zasilaczy nie będzie zatem łatwą sprawą. Zwłaszcza, że ostatnie laptopy były sprzedawane blisko 10 lat temu. Na szczęście istnieje sposób pozwalający użytkownikom sprawdzić czy ich sprzęt może być dotknięty problemem. Dynabook przygotował specjalną stronę internetową, na której znajduje się instrukcja pokazująca jak sprawdzić zasilacz poprzez jego numer części oraz numer seryjny.

Na tej samej stronie można również wprowadzić numery, aby dowiedzieć się czy zasilacz jest dotknięty problemem. Jeśli tak to pojawi się odpowiedni komunikat informujący, aby natychmiast zaprzestać używania oraz poprosić firmę Dynabook o wymianę. Możemy również przeczytać, że wycofanie dotyczy tylko części zasilacza, która podłączana jest do komputera i nie ma wpływu na fragment zasilacza podłączany do gniazdka elektrycznego. Firma informuje nawet, aby zachować część, którą podłącza się do gniazdka, żeby można było ją później użyć z wymienionym elementem dostarczonym przez Dynabook.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: 15,5 miliona zasilaczy do laptopów Toshiba wycofywanych. Jest ryzyko pożaru

 0