20-lecie Fallouta. Gra do darmowego pobrania na Steam

20-lecie Fallouta. Gra do darmowego pobrania na Steam

Jeśli chcecie odświeżyć sobie klasyka gatunku, to musicie się pospieszyć, albowiem tylko do godziny 9:00 dnia jutrzejszego (niedziela, 1 października) będzie można pobrać pierwszy Fallout za darmo.

Firma Valve właśnie upamiętniła 20-lecie wydania jednego z najbardziej wpływowych RPG-ów ostatnich kilku dekad, czyli Fallouta, stworzonego przez studio Interplay. Grę można pobrać za darmo na Steamie, ale czas jest ograniczony. Fallout to sztandardowy przedstawiciel gatunku post-apokaliptycznego, krzyżujący wpływ ery beatników z wpływami Mad Maxa i masą popkulturalnych nawiązań, od Latającego Cyrku Monty Pythona przez alternatywne zespoły Nine Inch Nails i TOOL na Planecie Małp i Pulp Fiction skończywszy.

Od samego początku seria Fallout obfitowała w niezwykle utalentowanych aktorów będących częścią obsady. W jedynce byli to m.in.: Ron Perlman (Blade II, Hellboy, Synowie Anarchii), Clancy Brown (Nieśmiertelny, Żołnierze Kosmosu), Richard Dean Anderson (MacGyver, Stargate SG-1), Keith David (Coś, Oni żyją)

Obecnie marka Fallout należy do Bethesdy, która począwszy od trzeciej, numerowanej części gry zmieniła jej konwencję na miks strzelaniny FPP z elementami RPG i nieco bardziej upodobniła ją (z racji używania tego samego silnika) do serii Elder Scrolls. Warto wspomnieć, że wiele osób związanych z serią Fallout stało się niezwykle znanymi postaciami w branży. Na przykład Feargus Urquhart (reżyser jedynki) obecnym CEO studia Obsidian (które nomen omen opracowało Fallout: New Vegas), Chris Avellone to z kolei uznany scenarzysta, który nakreślił fabułę do m.in. gry Prey. Brian Fargo (producent oryginału i założyciel Interplay) z kolei kontynuuje duchową spuściznę Fallouta pod banerem Wasteland (kontynuacją legendarnej gry z C64).

Pokaż / Dodaj komentarze do: 20-lecie Fallouta. Gra do darmowego pobrania na Steam

 0