20 urodziny Counter-Strike. Twórcy udostępnili klasycznego Dust 2

20 urodziny Counter-Strike. Twórcy udostępnili klasycznego Dust 2

Counter-Strike to bez wątpienia jedna z bardziej rozpoznawalnych gier w historii branży, która na stałe weszła do rozgrywek e-sportowych. To właśnie dzięki CS świat usłyszał o wielu profesjonalnych zawodnikach taki jak pashaBiceps czy drużynach Virtus.pro, Team Kinguin oraz Astralis (oczywiście tutaj nazw można by wymienić jeszcze bardzo dużo). W tym miesiącu seria obchodzi 20. rocznicę debiutu pierwszej odsłony tej kultowej marki i mimo iż początkowo pojawiła się ona tylko w wersji testowej zaś ostateczne wydanie trafiło do użytkowników w listopadzie 2000 roku to jest to jak najbardziej ważne wydarzenie. Zapewne większość osób tego nie wie, ale domyślnie Counter-Strike wymagał do działania gry Half-Life, aczkolwiek wraz z upływem czasu twórcy postanowili zrezygnować z tego pomysłu tworząc pełnoprawną oddzielną produkcję.

Z okazji 20 urodzin Counter-Strike twórcy udostępnili klasyczną mapę Dust 2.

20 urodziny Counter-Strike. Twórcy udostępnili klasycznego Dust 2

CS od początku zaprojektowano z myślą o rozgrywce wieloosobowej i co oczywiste ciężko było oczekiwać, że w momencie powstawania seria pobije rekordy popularności. Należy pamiętać, że na początku XXI wieku internet raczej nie był powszechnie wykorzystywaną usługą na świecie przez co popularność Counter-Strike'a nadeszła nieco później. Dotychczas na rynku ukazało się kilka części związanych z kultową pierwszoosobową strzelanką w tym rozszerzenie Condition Zero, Source czy wreszcie Global Offensive. Co ciekawe pod koniec 2014 roku premierę miał darmowy Counter-Strike Nexon: Zombies, który skupia się na rywalizacji z zombie. Za powstanie CS-a odpowiadał duet Minh „Gooseman” Le oraz Jess „Cliffe” Cliffe. Finalnie jednak prawa do CS-a wykupiło Valve, a więc właściciele platformy Steam.

20 urodziny Counter-Strike. Twórcy udostępnili klasycznego Dust 2

Amerykański gigant nie zapomniał o rocznicy i z okazji 20-lecia udostępnił posiadaczom CS: Global Offensive znaną z Counter-Strike’a 1.6 klasyczną mapę Dust 2. Aby trafić do tej miejscówki należy rozegrać mecz w ramach uproszczonego trybu. Trzeba przyznać, że jest to bardzo miły gest ze strony deweloperów i miejmy nadzieję, że w przyszłości doczekamy się podobnych niespodzianek. Dodatkowo w ramach wydarzenia naklejki z kapsuły Chicken są dostępne do kupienia Obecnie Global Offensive nie bije już takich rekordów popularności jak kiedyś, a część graczy skarży się na przestarzały wizualnie silnik graficzny, który w ich ocenie wymaga usprawnienia lub nawet wymiany. W ubiegłym roku tytuł przeszedł na model free-to-play oraz dostał tryb battle royale.

Pokaż / Dodaj komentarze do: 20 urodziny Counter-Strike. Twórcy udostępnili klasycznego Dust 2

 0