2K Games może pracować nad grą o piłce nożnej

2K Games może pracować nad grą o piłce nożnej

Według niepotwierdzonej plotki 2K Games tworzy grę bazującą na licencji FIFA. Wyrósłby więc poważny konkurent dla EA Sports FC. Choć może równie dobrze chodzić o produkcję na licencji innej równie znanej marki.

2K Games to doświadczona w grach sportowych firma, która odpowiada za NBA 2K. Deweloper nie stworzył jednak gry o piłce nożnej, co powinno się zmienić, bowiem jak informuje @Kurakais w serwisie X (dawniej Twitter) 2K Games może pracować nad tytułem na licencji FIFA. Jeśli to prawda wówczas EA FC dostałby poważnego konkurenta. Co jak co ale ten wydawca jest akurat doświadczony w produkcjach sportowych. Jednak niekoniecznie musi chodzić o FIFA 2K Games.

2K Games może pracować nad grą o piłce nożnej.

Ten sam leader dodał później kolejny wpis. Wynika z niego, że do graczy trafi gra piłkarska LEGO 2K Goal. Premiera LEGO 2K Goal „planowana jest na okolice EURO 2024”. Wydaje się, że całość będzie związana z turniejem UEFA Euro 2024, który wystartuje w czerwcu bieżącego roku.

Istnieje opcja, że 2K Games przygotuje grę piłkarską w świecie LEGO z myślą o EURO 2024, ale jednocześnie rozwija FIFA 2K Games. Przypomnijmy, iż po zakończeniu wieloletniej współpracy Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej z EA Sports, federacja nie sprzedała nikomu poważnemu praw do marki.

To może ulec zmianie, co byłoby dobre dla branży gier, ponieważ Electronic Arts w segmencie gier poświęconych piłce nożnej nie ma realnej konkurencji, a taka jest zdrowa i dla graczy, którzy dostaliby wybór i dla twórców EA Sports FC, którzy usiedliby i dopracowali swój produkt.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: 2K Games może pracować nad grą o piłce nożnej

 0