2K Games potwierdza nową odsłonę gry BioShock

2K Games potwierdza nową odsłonę gry BioShock

Po latach plotek i przecieków z wczesnej fazy produkcji, 2K Games potwierdziło dziś, że nowa odsłona uznanej serii BioShock rzeczywiście powstaje. Wydawca powołał nawet do życia nowe studio o nazwie Cloud Chamber, które odpowiedzialne jest za kolejną część tego FPP, a ekipa ta składa się m.in. z deweloperów pracujących wcześniej nad grami tej serii. Cloud Chamber ma swoją siedzibę w Novato w Kalifornii (USA) oraz w Montrealu w Quebec (Kanada), a na jego czele stoi Kelley Gilmore, która wcześniej pracowała w studiach 2K i Firaxis, czyli zespole odpowiedzialnym za gry z serii XCOM i Sid Meier's Civilization. Co ciekawe, jest to pierwsza kobieta, której 2K powierzyło dowodzenie studiem deweloperskim.

2K Games potwierdziło dziś, że nowa odsłona uznanej serii BioShock rzeczywiście powstaje.

„Założyliśmy Cloud Chamber, by tworzyć jeszcze nieodkryte światy oraz toczące się w nich historie, które przekraczać będą granice tego, co możliwe w medium, jakim są gry wideo” - wyznała Gilmore. „Nasz zespół wierzy w piękno i silę różnorodności, zarówno w zakresie tworzenia studia, jak i natury jego myślenia” - dodała nowa szefowa. Przy okazji potwierdzono także pierwsze szczegóły na temat nowego BioShocka i prezes 2K, David Ismailer, wyznał, że gra zachowa rozgrywkę pierwszoosobowej strzelanki i położy mocny nacisk na fabułę, co jest o tyle uspokajające, że firma najwyraźniej nie chce przerobić tej marki na kolejny sieciowy shooter. Projekt będzie jednak przygotowywany jeszcze przy kilka lat, co oznacza, że najprawdopodobniej szykowany jest już myślą o next-genach, czyli PS5 i Xbox Scarlett.

Wiadomo także, że twórca serii BioShock nie ma nic wspólnego z nową odsłoną, co może wywołać pewien niepokój części graczy, ale z drugiej strony, BioShock 2, który choć nieco gorszy od poprzednika, wciąż był bardzo dobrą gra, także tworzony był bez udziału ojca tej marki. Warto przypomnieć, że o kolejnym BiosShocku zrobiło się głośno, kiedy Take-Two Interactive ogłosiło w ubiegłym miesiącu, że ich duże marki doczekają się kontynuacji. Ostatnia część serii, czyli BioShock Infinite, debiutowała zaś w 2013 roku. Co ciekawe jednak, redakcja Kotaku dotarła do informacji, z których wynika, że nowy BioShock powstaje od 2 lat, więc prace nad tym projektem powinny być już dość zaawansowane i liczymy na to, że prezentacja nastąpi w przyszłym roku (może na E3 2020?).           

Pokaż / Dodaj komentarze do: 2K Games potwierdza nową odsłonę gry BioShock

 0