30 lat temu powstało World Wide Web. Google przypomina o rocznicy

30 lat temu powstało World Wide Web. Google przypomina o rocznicy

Internet to jeden z tych elementów współczesnego świata, bez którego większość osób nie wyobraża sobie życia. Dzisiaj przypada 30. rocznica powstania kluczowej dla sieci rzeczy, a mianowicie World Wide Web. Dokładnie 12 marca 1989 roku po raz pierwszy na świecie uruchomiono usługę powszechnie znaną pod skrótem WWW. Oczywiście podobnie jak internet, World Wide Web początkowo nie miało za zadanie uzyskać statusu globalnej technologii, a jedynie wspomóc naukowców i tak też się działo. Brytyjski naukowiec szukał sposobu ułatwienia komunikacji pomiędzy badaczami i tym sposobem stworzono zalążek WWW. Nowa usługa miała za zadanie pomóc w przesyłaniu wyników badań rozmaitych eksperymentów, zaś z czasem została ona spopularyzowana.

12 marca 1989 roku powołano do życia World Wide Web, czyli popularną usługę WWW.

30 lat temu powstało World Wide Web. Google przypomina o rocznicy

Kolejnym ważnym etapem dla World Wide Web był 1990 rok, bo właśnie wtedy Berners-Lee oraz Robert Cailliau oficjalnie zaprezentowali światu rewolucyjny pomysł. O rocznicy za pomocą animowanego obrazka przypomina także najpopularniejszy producent wyszukiwarki - Google. Firma przy okazji podkreśliła, aby nie mylić WWW z internetem, którego początki sięgają znacznie dalej niż World Wide Web. Nie zmienia to jednak faktu, iż rozwiązanie stało się już częścią sieci. Przypomnijmy, że na WWW składa się m.in. protokół HTTP, język HTML, a także URL określający konkretny adres strony. Oczywiście dzięki rozwojowi jaki nastąpił w ostatnich latach tych standardów jest znacznie więcej.

Jeśli zaś chodzi o sam internet, to ma on zarówno dobre, jak i mroczne strony. Jedną z tych ciemniejszych są z pewnością oszuści, którzy starają się wyrządzić społeczności liczne szkody, również materialne. Dużą rolę odgrywa tutaj nasza wiedza o zagrożeniach płynących z sieci oraz odpowiednia reakcja na nie. Mimo wszystko dotychczasowy okres istnienia internetu upłynął niezwykle interesująco i jesteśmy ciekawi, jak nasze wirtualne życie będzie wyglądać za kolejne lata? Kto wie, może pójście w obsługę przeglądarek przez gogle wirtualnej rzeczywistości stanie się faktem?

Pokaż / Dodaj komentarze do: 30 lat temu powstało World Wide Web. Google przypomina o rocznicy

 0